CharITy Hackathon: Trzy dni współpracy na rzecz Fundacji DOM
W ostatni weekend zakończył się trzydniowy CharITy Hackathon, podczas którego 14 zespołów pracowało intensywnie nad stworzeniem nowoczesnego i najlepiej dopasowanego systemu wspierającego działalność Fundacji DOM. Hackathon, zorganizowany z myślą o połączeniu technologii i dobrych intencji, zgromadził specjalistów Salesforce po to, aby wesprzeć fundację DOM i jej działania na rzecz osób potrzebujących.
Dzień 3: Finałowe prezentacje i zwycięzcy
Ostatni dzień hackathonu to czas na finalne szlify i przygotowania do prezentacji. Atmosfera była pełna napięcia i oczekiwania – każda drużyna chciała pokazać, że ich rozwiązanie najlepiej odpowiada na potrzeby Fundacji DOM. Zespoły miały 6 minut na przedstawienie swoich rozwiązań oraz jedną minutę na zademonstrowanie swojego Złotego Pomysłu – tegorocznej nowości, która miała na celu obudzić kreatywność naszych uczestników.
Wpływ hackathonu na Fundację DOM
Prezeska fundacji, Magdalena Jarecka, w ostatnich słowach wypowiedzianych przed ogłoszeniem wyników, podziękowała naszym uczestnikom i wolontariuszom za zaangażowanie w inicjatywę i podkreśliła, że wierzy, że zmiany, które czekają fundację po zakończeniu hackathonu są zmianą na lepsze. Dzięki stworzonemu systemowi Fundacja DOM będzie mogła lepiej zarządzać swoimi zasobami, a także bardziej efektywnie docierać do darczyńców i beneficjentów. Całe wdrożenie odbędzie się dzięki naszemu partnerowi wdrożeniowemu – firmie Craftware, która zobowiązała się wdrożyć oprogramowanie w całości dla naszego tegorocznego beneficjenta.
Wyróżnienia od naszych Partnerów Gold
Nasi uczestnicy podczas prezentacji mogli głosować na Złoty Pomysł – innowacyjne i kreatywne rozwiązanie, które pomoże Fundacji zwiększyć skalę swojego działania. Nagrodę w tej kategorii, której fundatorem była firma PWC, otrzymał zespół Wyroby Kraftowe, a ich propozycja znalazła uznanie także w głosach przedstawicielek fundacji.
Nagrodę „Techniczny Sztos”, ufundowaną przez firmę Craftware, za najlepsze rozwiązanie pod względem technicznym, otrzymała drużyna Sofigate. Ten zespół zdobył najwięcej punktów w sobotniej ocenie technicznej.
Podium
Wyłonienie zwycięzców w tegorocznej edycji hackathonu było niezwykle trudne, a dwa pierwsze miejsca dzielił od siebie zaledwie 1 punkt procentowy!
3 miejsce – Mission Coders – niezwykłe zaskoczenie tej edycji hackathonu, drużyna składająca się z jedynie sześciu, ale jakże wszechstronnie uzdolnionych osobowości, które zapisały się na wydarzenie indywidualnie i zostały dobrane w drużynę przez nas. Ich sukces to dowód na to, że hackathon łączy ludzi, pozwalając im wspólnie osiągać wielkie rzeczy, nawet gdy wcześniej się nie znali. Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia!
2 miejsce – Koty Programowania – ekipa z Aquiva Labs, tradycyjnie, jak co roku, znalazła się na podium. Warto dodać, że niektórzy członkowie tej drużyny brali udział w hackathonie po raz trzeci! Cieszymy się, że do nas wracacie, ogromne gratulacje!
1 miejsce – Salesforce Crushers – drużyna PWC, która podbiła serca jury, jak i widowni podczas niedzielnych prezentacji. Ich wystąpienie zawierało zarówno elementy merytoryczne, jak i humorystyczne, a rozwiązanie techniczne wspaniale odzwierciedlało potrzeby fundacji. Ogromnie gratulujemy i dziękujemy za niesamowitą kreatywność!
Podsumowanie: Hackathon, który zmienia świat
CharITy Hackathon pokazał, jak wielka siła tkwi w połączeniu technologii z ideą pomagania innym. Atmosfera współpracy, pasji i chęci niesienia pomocy, która towarzyszyła temu wydarzeniu, zostanie z uczestnikami na długo, a to wszystko będzie miało realny wpływ na działalność fundacji DOM przez wiele lat.