I Ty możesz wejść w świat IT!

Salesforce w Polsce - społecznośćI Ty możesz wejść w świat IT!

I Ty możesz wejść w świat IT!

Wczoraj miałem przyjemność być gościem Maćka Przestalskiego w audycji FutuRam w #RadioRam. W ramach podsumowania, chciałbym się z Wami podzielić szczegółowymi informacjami, jak naszym zdaniem najszybciej i bezboleśnie wejść w świat IT.

Wiele dróg do IT

Przyjęło się, że najszybszą drogą, aby przekwalifkować / przebranżowić się i wejść do świata IT są 2 ścieżki: testera manualnego lub programisty. Istnieje zdecydowanie więcej dróg: administraotr, analityk biznesowy, scrum master, menażdżer projektów, devops i wiele wiele innych.

Po co przepłacać?

Wiele osób posiadająca doświadczenie zawodowe w IT zauważyła, że świetnym sposobem na zarobek jest prowadzenie szkoleń. Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnych ofert szkoleniowych, gdzie pod nadzorem trenerów i mentorów można poznać tajniki świata IT. Jest to dobra opcja dla osób, która ma dodatkowy zapas oszczędności (w większości przypadków szkolenia są płatne), oczekują szybkich rezultatów oraz mają problem z samomotywacją. Niestety, czasem się zdarza, że w trakcie takich szkoleń (pomimo inwestycji pieniędzy) osoby dochodzą do wniosku, że jednak nie jest to dla nich.

Zdobywaj umiejętności za darmo

Są inne opcje. Jedna z nich jest dla każdego, kto posiada znajomość języka angielskiego, ma czas i jest odpowiednio zmotywowany.

Proponujemy wejść w świat technologi Salesforce. Nie trzeba byś testerem, nie trzeba być programistą. Liczą sie dobre chęci, motywacja. Zacznij od administratora systemu Salesforce.

Co to jest Salesforce?

Jak zacząć?

Wystarczy wejść na stronę https://trailhead.salesforce.com/, założyć konto, na któym mogę poznać platformę i poprzez zabawę uczyć się obsługi platformy. Na powyższej stronie można wybrać ścieżkę kariery, a następnie platforma przygotowuje listę szkoleń i zagadanień, które pomogą poznać system. Co więcej – po każdym module znajduje się quiz sprawdzajacy wiedzę, lub zadania praktyczne, gdzie można zweryfikować, czy dana zadania zrobiło się poprawnie czy nie,

Inne bezpłatne opcje

Inną opcją są programy prowadzone przez firmy IT, np. Starter Kit. Jest to opcja dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie takich technologii jak JAVA, testowanie czy SAP, a także zdobyć cenne doświadczenie od ekspertów i profesjonalistów. W ciągu 3 miesięcy firma prowadzi kurs, podczas którego przekazuje wiedzę, jednocześnie zatrudniając na umowę zlecenie. W skócie: firma płaci za okres szkolenia. Jest to zupełnie odwócenie sytuacji, w której to uczesnik musi płacić sporo pieniędzy za uczestnicwo w szkoleniach. Co więcej – osoby, które ukończą program zatrudniani są w branży. 

Wciąż masz pytania lub wątpliwości?

Zapraszamy na nasze spotkania community, gdzie dzielimy się wiedzą oraz pomagamy wejść ludziom w świat IT. Spotykamy się w Sztuce na Miejscu (Łaciarska 4, Wrocław). Kolejne spotkanie już 29 czerwca o godz: 18:00. Możesz również odezwać się do nas bezpośrednio czy przez LinkedIn. Z każdym chętnie porozmawiamy.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search