Moc AppExchange

AdminMoc AppExchange

Moc AppExchange

Zapewne dobrze znasz ideę sklepów z aplikacjami. Bez względu na to, czy pobierasz aplikacje na telefon, tablet, komputer czy inne urządzenie, musisz je pobrać i zainstalować, aby w pełni wykorzystać swoją technologię.

Z Salesforce jest podobnie – ekosystem przedsiębiorstw. Salesforce ma społeczność partnerów, którzy wykorzystują elastyczność platformy Salesforce, aby tworzyć niesamowite aplikacje i inne rozwiązania, z których każdy może korzystać. Te oferty są dostępne (niektóre za darmo, niektóre płatne) do instalacji w AppExchange.

https://appexchange.salesforce.com/appxstore?type=Content&filter=a0L3A00000UCgKOUA1

Strategie sukcesu

Aplikacja DreamHouse stworzona przez D’Angelo odnosi ogromny sukces wśród agentów nieruchomości firmy. Ale bądźmy realistami, D’Angelo to tylko jeden człowiek. W ciągu dnia ma ograniczoną ilość czasu na rozwijanie nowych aplikacji dla swoich kolegów.

Na szczęście AppExchange jest pełne aplikacji, które D’Angelo może pobrać, aby pomóc DreamHouse zarządzać wszystkim, od wypłat po zatwierdzanie podróży, aż po integracje z innymi narzędziami, takimi jak Evernote i MailChimp.

Możliwości, jakie oferuje AppExchange są ekscytujące, ale zanim zaczniesz pobierać każdą napotkaną aplikację, musisz opracować strategię. Solidna strategia AppExchange pomaga upewnić się, że uzyskujesz najbardziej wartościowe aplikacje, nie dublując funkcjonalności ani inwestując w coś, czego nie potrzebujesz.

Postępuj zgodnie z tymi krokami, aby opracować dobrą strategię AppExchange:

 1. Zidentyfikuj działy, które używają lub planują używać Salesforce. Są to Twoi główni interesariusze.
 2. Zbadaj, co jest dostępne na AppExchange, które najlepiej spełnia wymagania interesariuszy. Omów przypadki biznesowe z kierownikami działów, aby określić dokładne potrzeby. Oto kilka dobrych pytań do zadania:
  • Jakiego problemu biznesowego próbujesz rozwiązać?
  • Jakie są główne bolączki?
  • Ile użytkowników potrzebuje tej aplikacji?
  • Jaki jest budżet?
  • Jaki jest harmonogram? Te pytania pomogą Ci zidentyfikować aplikacje, które są najlepsze dla każdego działu lub przypadku biznesowego.
 3. Gdy znajdziesz aplikację, która wydaje się spełniać Twoje potrzeby, pobierz ją w środowisku testowym (takim jak bezpłatne Developer Edition lub piaskownica). Upewnij się, że instalowana aplikacja nie koliduje z żadnymi innymi zainstalowanymi aplikacjami ani dostosowaniami, które już wprowadziłeś. Piaskownice są kopiami twojej organizacji w oddzielnym środowisku. Służą do tworzenia i testowania. Zobacz przegląd piaskownic.
 4. Jeśli wybierasz się między wieloma aplikacjami, poświęć trochę czasu na ocenę przetestowanych rozwiązań. Określ, czy występują luki w funkcjonalności lub niechciane funkcje. W razie potrzeby zaproś interesariuszy do demonstracji aplikacji i zebrania opinii.
 5. Jesteś gotowy! Zainstalujesz i wdrożysz swoją aplikację w środowisku produkcyjnym. Upewnij się, że informujesz użytkowników o zmianach i dostarczasz im szkolenia oraz dokumentację, jeśli jest to konieczne.

Zainstaluj swoją pierwszą aplikację

Chociaż AppExchange przypomina tradycyjny sklep z aplikacjami, który możesz znaleźć na swoim telefonie lub tablecie, ważne jest, aby pamiętać, że twoja organizacja Salesforce to skomplikowane środowisko. Nie możesz po prostu zainstalować aplikacji, ponieważ ma fajne logo lub przekonujące hasło.

Więc jaki jest właściwy sposób instalacji aplikacji? Pokażemy Ci! To tylko przykład – nie musisz tego robić.

Załóżmy, że znajdziesz na AppExchange świetną aplikację, która dostarcza Ci eleganckiego zestawu desek rozdzielczych dla swojej organizacji.

https://appexchange.salesforce.com/appxListingDetail?listingId=a0N3A00000EGgwMUAT&tab=e

Aby zainstalować aplikację, klikasz przycisk „Pobierz teraz”. Przycisk ten przenosi Cię do kreatora instalacji, który prowadzi Cię przez kolejne kroki. Oto dwa kluczowe pytania, na które musisz odpowiedzieć podczas procesu instalacji:

 1. Gdzie zainstalować aplikację, w środowisku produkcyjnym czy piaskownicy? Generalnie, zaleca się najpierw instalować aplikacje w środowisku innych niż produkcyjne. Spróbuj zainstalować je w piaskownicy dla swojej organizacji produkcyjnej lub w organizacji Developer Edition. Przetestowanie aplikacji na początek pozwala uniknąć konfliktów w produkcji z rzeczami takimi jak nazwy obiektów.
 2. Czy nadać uprawnienia do aplikacji tylko dla administratorów, wszystkich użytkowników czy konkretnych profili? To zależy, dla kogo przeznaczona jest aplikacja. Jeśli chcesz ograniczyć dostęp do określonej grupy użytkowników, planuj modyfikację profili tych użytkowników przed instalacją aplikacji.

Gdzie jest moja aplikacja?

Świetnie! W ten sposób zainstalowałbyś aplikację. Teraz

gdyby tylko można ją było znaleźć… Oto, jak można znaleźć aplikacje po ich zainstalowaniu.

Aplikacje są instalowane za pomocą czegoś zwanego pakietem. Aby znaleźć pakiet:

 1. Przejdź do konfiguracji, a następnie wyszukaj i wybierz „Zainstalowane pakiety” ( Installed Packages)  w polu „Szybkie wyszukiwanie” ( Quick Find box).
 2. Kliknij nazwę pakietu, który zainstalowałeś. Będzie to ta sama nazwa, co na stronie pobierania z AppExchange.
 3. Kliknij „Wyświetl komponenty” (View Components), aby zobaczyć więcej informacji o pakiecie. Strona z detalami pakietu pokazuje wszystkie komponenty, w tym niestandardowe pola, obiekty niestandardowe i klasy Apex w pakiecie. Te informacje pomagają określić, czy występują jakiekolwiek konflikty z własnymi dostosowaniami.

Kilka ostatnich myśli

Zaczynając eksplorację AppExchange, koniecznie sprawdź darmowe aplikacje dostarczone przez Salesforce Labs. Świetnym aspektem aplikacji Salesforce Labs, oprócz tego, że są darmowe, jest to, że są open source. Można je dostosować według potrzeb i zajrzeć do ich wnętrza, aby zobaczyć, jak działają. To świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa platforma.

Mówiąc o dalszym nauce, ten moduł dostarczył Ci świetnych podstaw do dalszego zagłębiania się w platformę Salesforce. 

https://trailhead.salesforce.com/content/learn/modules/starting_force_com/starting_developer_console?trail_id=force_com_admin_beginner
Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search