Dreamforce 2023 – najważniejsze ogłoszenia

Salesforce NewsDreamforce 2023 – najważniejsze ogłoszenia

Dreamforce 2023 – najważniejsze ogłoszenia

Dreamforce 2023 był pełen ogłoszeń, które mają potencjał zrewolucjonizować świat CRM. Zgodnie z obietnicą publikujemy szczegółowy przegląd.

Einstein 1 Platform

Dreamforce 2023, Salesforce's annual user and developer conference, is held at the Moscone Convention Center in San Francisco from September 12-14, 2023. (© Photo by Jakub Mosur Photography)

Einstein 1 Platform to nie tylko kolejny element w ekosystemie Salesforce. To raczej ewolucja w myśleniu o tym, jak sztuczna inteligencja może wspierać biznes. Dzięki integracji z Data Cloud, platforma ta stawia na głębsze, bardziej spersonalizowane interakcje z klientami.

Co to dokładnie oznacza? W skrócie, Einstein 1 potrafi się uczyć na bieżąco. Analizuje dane w czasie rzeczywistym, dostosowuje swoje działanie i stara się być o krok przed użytkownikiem. To trochę jak mieć w zespole eksperta od danych, który nie potrzebuje kawy ani przerw.

Jednak to nie koniec nowości. Dzięki podejściu opartemu na niskim kodzie, tworzenie aplikacji na tej platformie jest bardziej przystępne. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem kodowania, możesz dostosować jej funkcje do swoich potrzeb.

Podsumowując, Einstein 1 Platform to nie tylko technologia. To przemyślane narzędzie, które ma pomóc firmom lepiej rozumieć rynek i dostarczać klientom to, czego naprawdę potrzebują.

Data Cloud - nowe możliwości w znanej technologii

https://www.salesforce.com/news/press-releases/2023/09/12/salesforce-platform-news-dreamforce/

Data Cloud to nie jest nowy gracz na boisku Salesforce, ale w ostatnim czasie przeszedł pewnego rodzaju metamorfozę. 

Dzięki integracji z Einstein AI, Data Cloud stał się czymś więcej niż tylko miejscem przechowywania danych. Teraz potrafi je analizować, interpretować i dostarczać konkretne, wartościowe informacje w czasie rzeczywistym. To trochę jakbyś miał własnego analityka danych, który pracuje dla Ciebie 24/7.

Co więcej, Data Cloud umożliwia teraz tworzenie bardziej spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć ich potrzeby i dostarczyć dokładnie to, czego szukają. A wszystko to bez konieczności przeszukiwania ogromnych ilości danych.

W skrócie, Data Cloud nie jest już tylko chmurą. To inteligentne narzędzie, które pomaga firmom w lepszym zrozumieniu rynku i dostarczaniu wartościowych rozwiązań dla swoich klientów.

https://www.salesforce.com/news/press-releases/2023/09/12/salesforce-platform-news-dreamforce/

Einstein Copilot i Einstein Copilot Studio

Einstein Copilot to nowe narzędzie w ofercie Salesforce, które umożliwia użytkownikom interakcję z systemem za pomocą języka naturalnego. Użytkownicy mogą zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi w czasie rzeczywistym, co może ułatwić dostęp do potrzebnych informacji bez konieczności przeszukiwania baz danych czy korzystania z tradycyjnych interfejsów.

Einstein Copilot Studio to kolejne narzędzie, które pozwala na tworzenie spersonalizowanych asystentów głosowych. Użytkownicy mają możliwość dostosowywania funkcji i cech asystenta, takich jak ton głosu czy zakres umiejętności, do specyficznych potrzeb firmy.

W połączeniu oba narzędzia oferują rozwiązania dla firm, które chcą włączyć sztuczną inteligencję do swoich procesów komunikacyjnych, zarówno w kontakcie z klientami, jak i w codziennej pracy wewnętrznej. Chociaż są to nowości w ofercie Salesforce, ich praktyczne zastosowanie może przynieść korzyści w zakresie efektywności i dostępu do informacji.

Marketing Cloud & Commerce Cloud - połączenie sił

https://www.salesforce.com/news/press-releases/2023/09/12/salesforce-platform-news-dreamforce/

Marketing Cloud i Commerce Cloud to dwa potężne narzędzia w ekosystemie Salesforce, które niedawno połączyły swoje siły, tworząc jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku.

Marketing Cloud zawsze specjalizował się w precyzyjnym docieraniu do klienta, analizie jego zachowań i dostosowywaniu kampanii marketingowych w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony, Commerce Cloud stał się niekwestionowanym liderem w zakresie e-commerce, oferując spersonalizowane doświadczenia zakupowe.

Dzięki ich integracji, kampanie marketingowe mogą teraz automatycznie dostosowywać się do zachowań klienta w sklepie internetowym. Sklep, z kolei, jest w stanie sugerować produkty na podstawie wcześniejszych interakcji z reklamami. To jak połączenie umiejętności najlepszego sprzedawcy z geniuszem menedżera marketingu, pracującego dla Ciebie bez przerwy.

Integracja tych dwóch chmur pozwala firmom lepiej zrozumieć swoich klientów, przewidywać ich potrzeby i dostarczać dokładnie to, czego szukają. Efektem jest nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także budowanie lojalności i zaufania wśród klientów.

W skrócie, połączenie Marketing Cloud i Commerce Cloud to synergia, która przynosi korzyści zarówno firmom, jak i ich klientom, tworząc nową jakość w świecie cyfrowego marketingu i handlu.

Slack Innovations - komunikacja na nowym poziomie

https://www.salesforce.com/news/asset-collections/dreamforce-2023/slack-ai-2/?collection=dreamforce-2023

Slack jest znany jako jedno z czołowych narzędzi do komunikacji w miejscu pracy. W ekosystemie Salesforce, Slack wprowadza innowacje, które rewolucjonizują sposób, w jaki zespoły współpracują ze sobą.

Dzięki najnowszym aktualizacjom, Slack staje się nie tylko miejscem do wymiany wiadomości, ale również platformą integrującą różne narzędzia i aplikacje. Umożliwia to płynne przechodzenie między różnymi zadaniem bez konieczności przełączania się między aplikacjami. To oszczędza czas i zwiększa produktywność.

Jednym z kluczowych ulepszeń jest głębsza integracja z Salesforce, co pozwala na automatyczne przesyłanie powiadomień, aktualizacji i raportów bezpośrednio do odpowiednich kanałów Slacka. Dzięki temu zespoły mogą być na bieżąco z najnowszymi informacjami i szybko reagować na zmieniające się sytuacje.

Dodatkowo, Slack wprowadza nowe funkcje, które ułatwiają zdalną współpracę, takie jak lepsze zarządzanie spotkaniami, integracja z kalendarzem i nowe narzędzia do prezentacji. Wszystko to sprawia, że praca zespołowa staje się bardziej spójna, efektywna i przyjemna.

Data Graphs - wizualizacja danych w nowej odsłonie

https://www.salesforce.com/news/press-releases/2023/09/12/salesforce-platform-news-dreamforce/

Data Graphs to kolejny krok w ewolucji przedstawiania i analizowania danych w ekosystemie Salesforce. W świecie, gdzie dane są kluczem do sukcesu, ich właściwe przedstawienie może być decydujące dla podejmowania właściwych decyzji biznesowych.

Wprowadzenie Data Graphs to nie tylko nowa paleta narzędzi do wizualizacji, ale przede wszystkim nowa filozofia przedstawiania danych. Zamiast skomplikowanych arkuszy i tabel, mamy teraz dostęp do interaktywnych wykresów, które w prosty sposób przedstawiają skomplikowane zależności i trendy.

Kluczem do sukcesu Data Graphs jest ich elastyczność. Użytkownicy mogą dostosowywać wykresy do swoich potrzeb, wybierając odpowiednie metryki, kolory i style prezentacji. To pozwala na szybkie i intuicyjne analizowanie danych, bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane raporty.

Co więcej, integracja Data Graphs z innymi narzędziami Salesforce, takimi jak Einstein AI, pozwala na automatyczne generowanie wskazówek i prognoz opartych na analizie danych. To nie tylko przyspiesza proces podejmowania decyzji, ale również czyni go bardziej precyzyjnym.

Life Sciences Cloud - nowa era w opiece zdrowotnej

Life Sciences Cloud to innowacyjne rozwiązanie Salesforce skierowane do sektora opieki zdrowotnej. W świecie, gdzie technologia i medycyna coraz częściej idą w parze, takie narzędzie może zrewolucjonizować sposób, w jaki pacjenci korzystają z usług medycznych.

To, co wyróżnia Life Sciences Cloud, to przede wszystkim kompleksowe podejście do opieki zdrowotnej. System integruje dane pacjenta, historię choroby, wyniki badań i wiele innych informacji w jednym miejscu. Dzięki temu lekarze i inni specjaliści medyczni mają łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych danych, co pozwala na bardziej spersonalizowaną i skuteczną opiekę.

Ale to nie wszystko. Life Sciences Cloud oferuje również zaawansowane narzędzia do analizy i interpretacji danych medycznych. Wspierane przez technologię AI, systemy te potrafią wskazać potencjalne zagrożenia dla zdrowia pacjenta, sugerować odpowiednie leczenie czy nawet przewidywać rozwój choroby.

Dodatkowo, dzięki integracji z innymi platformami Salesforce, Life Sciences Cloud umożliwia lepszą komunikację między pacjentem a lekarzem. Pacjenci mogą na przykład korzystać z aplikacji mobilnych do monitorowania swojego stanu zdrowia, a lekarze otrzymują powiadomienia o wszelkich niepokojących zmianach.

Integracje z innymi platformami

W dzisiejszym świecie technologicznym integracja różnych platform i narzędzi to klucz do efektywnej współpracy i osiągania lepszych wyników. Salesforce doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nieustannie pracuje nad rozszerzaniem swoich możliwości integracyjnych.

Dzięki nowym aktualizacjom, Salesforce umożliwia głębszą integrację z wieloma popularnymi platformami i narzędziami. To oznacza, że użytkownicy mogą łatwo połączyć swoje konta Salesforce z innymi systemami, takimi jak Google Workspace, Microsoft Teams czy nawet narzędzia specjalistyczne dedykowane konkretnym branżom.

Korzyści płynące z takiej integracji są nieocenione. Dzięki niej zespoły mogą pracować w jednym, spójnym środowisku, mając dostęp do wszystkich niezbędnych informacji i narzędzi. To przyspiesza pracę, ułatwia komunikację i pozwala na lepsze zarządzanie projektami.

Co więcej, integracje te są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej intuicyjne i łatwe w użyciu. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z jednolitego interfejsu, niezależnie od tego, z jakich narzędzi korzystają. To sprawia, że praca staje się bardziej płynna i efektywna.

"Bring Your Own Lake" - co to dokładnie oznacza?

https://www.salesforce.com/news/data-cloud-unlocks-data/?collection=dreamforce-2023

Podczas tegorocznego Dreamforce, jednym z tematów, które przyciągnęły uwagę uczestników, była koncepcja „Bring Your Own Lake”. Ale co dokładnie kryje się za tym terminem i jakie ma znaczenie dla użytkowników Salesforce?

„Bring Your Own Lake” to idea, która pozwala organizacjom na korzystanie z własnych zasobów danych, czyli „jezior”, w połączeniu z zewnętrznymi narzędziami i platformami, takimi jak Salesforce. W praktyce, jeśli Twoja firma zgromadziła już ogromne ilości danych w jednym miejscu, nie musisz ich przenosić do Salesforce. Zamiast tego możesz „przywieźć” swoje „jezioro danych” i integrować je bezpośrednio z platformą.

Dlaczego ten temat był tak ważny na Dreamforce? Ponieważ w dzisiejszym świecie biznesu dane są kluczem. Im szybciej i sprawniej możemy je przetwarzać i analizować, tym lepiej dla naszych organizacji. Koncepcja „Bring Your Own Lake” oferuje firmom elastyczność w zarządzaniu danymi, eliminując potrzebę przenoszenia ogromnych zbiorów informacji między różnymi systemami.

Jednak, jak to często bywa z nowymi ideami, „Bring Your Own Lake” niesie ze sobą pewne wyzwania. Integracja danych z różnych źródeł, zapewnienie ich spójności i bezpieczeństwa to tylko niektóre z nich. Dlatego tak ważne było, aby uczestnicy Dreamforce mogli dowiedzieć się więcej o tej koncepcji, zrozumieć jej zalety i potencjalne pułapki.

Cennik i dostępność - kluczowe informacje

Kiedy pojawiają się nowe funkcje i narzędzia w Salesforce, wiele osób zadaje pytania dotyczące kosztów i dostępności. Oto co warto wiedzieć na ten temat.

Nowe funkcje i narzędzia prezentowane podczas Dreamforce mogą mieć różne ceny w zależności od planu cenowego. Niektóre z nich mogą być dostępne w ramach obecnych planów, inne mogą wymagać dodatkowych opłat. Dlatego zaleca się dokładne zapoznanie się z ofertą cenową Salesforce w kontekście tych nowości.

Jeśli chodzi o dostępność, niektóre z nowych funkcji są już dostępne dla użytkowników, podczas gdy inne zostaną wprowadzone w najbliższym czasie. Jak zawsze, przed wprowadzeniem nowych funkcji do powszechnego użytku, są one testowane pod kątem wydajności i bezpieczeństwa.

Dokładne daty wprowadzenia poszczególnych nowości mogą być różne. Aby uzyskać najświeższe informacje na temat dostępności i cennika, warto odwiedzić oficjalną stronę Salesforce lub skontaktować się z ich działem obsługi klienta.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search