Po urlopie macierzyńskim wejdź do IT

Salesforce w Polsce - oficjalniePo urlopie macierzyńskim wejdź do IT

Po urlopie macierzyńskim wejdź do IT

Podczas Salesforce Live Warsaw został ogłoszony program Bring Women Back To Work. Jego głównym zadanie jest wsparcie kobiet, które chcą budować swoją karierę zawodową, ale przede wszystkich wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. 

Ważny problem społeczny

Kobiety wracające do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie mają łatwo. Często nie trafiają one na zajmowane wcześniej stanowisko. Jest to trudny okres dla pracownicy, która po rocznej przerwie (a czasem i 2-3 letniej przerwie) wraca do zawodu. Innym aspektem są kwestie finansowe.

Salesforce zauważył ten problem. Poprzez program BWBW chce wesprzeć kobiety wracające do pracy. Jest to spora szansa dla wielu kobiet na zmianę ścieżki kariery i przekwalifikowania się do IT. Co ważne, program ten rusza również w Polsce!

Dla kogo program?

Program dostępny jest dla kobiet mieszkający w Polsce. Odbywa się on również z Szwajcarii, Niemczech oraz Czechach. 

Zakwalifikować się do programu mogą osoby, które obecnie nie pracują od co najmniej roku  i mają problem ze znalezieniem pracy. Muszą posiadać szczerzą chęć przekwalifikowania się i ukończenia całościowo 12-miesięcznego programu BWB. Ważna jest biegła znajomość języka angielskiego i polskiego. Szczegółowe wytyczne znajdują się na stronie internetowej programu (link na końcu artykułu). 

Przygotowanie do pracy w IT

Program BWBW ma przygotować do pracy w jednej z 4 ról, a więc każda kobieta powinna mieć możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Zaczynając od takich jak Sales czy Consultant – gdzie zadaniem będzie poznawanie i identyfikowanie potrzeb oraz oczekiwań klientów, poprzez dopasowywanie odpowiednich rozwiązań i produktów. Możliwa jest także ścieżka Technical, dla pasjonatek technicznych rozwiązań, po aspekty architektury kończąc. Jest również dostępna ścieżka Marketing, ukierunkowana na tworzenie i zarządzanie kampaniami marketingowymi czy personalizowanie ofert dla poszczególnych klientów. 

Jak będzie wyglądał program?

Program trwa przez 12 miesięcy. Na każdy miesiąc zaplanowane są różne aktywności m.in. wejście w ekosystem Salesforce przez workshopy, ale także test Gallupa, zagadnienia AI czy social media oraz wiele wiele innych. Ma charakter  warsztatów i coachingu. Przewidziane jest ok 90 godzin. Całość jest bezpłatna. Program ma się zakończyć się zdaniem certyfikatu Salesforce Administrator. 

Co po programie?

Organizatorzy nie mogą zagwarantować miejsca pracy, ponieważ program BWBW koncertuje się na przekwalifikowaniu się i to jest główny cel programu. Niemniej jednak przez cały czas trwania programu Salesforce będzie się dzielił CV uczestniczek programu z partnerami rekrutacyjnymi, aby zwiększyć szanse na ich zatrudnienie. 

Więcej informacji na stronie programu:

https://www.salesforce.com/eu/campaign/bwbw/
Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search