Jak zostać Trailhead Rangerem?

Trailhead NewsJak zostać Trailhead Rangerem?

Jak zostać Trailhead Rangerem?

W ekosystemie Salesforce, czy także w naszych podcastach często słyszymy słowa klucz – platforma Trailhead, odznaki, Ranger itp. Dziś będziemy chcieli odkryć wszelkie tajemnice i wytłumaczyć Wam o co w tym wszystkim chodzi. 

Platforma Trailhead

To nic innego, jak internetowa platforma edukacyjna stworzona do nauki Salesforce. Co najważniejsze, całkowicie bezpłatna. Cechuje się niewielką ilością treści, odznakami oraz punktami. Platforma łączy naukę z elemetami grywalizacji, która pomaga i motywuje w rozwijaniu swoich umiejętności. Jeśli mowa o odznakach i grywalizacji – najwyższą rangą i odnzaczeniem jest właśnie Trailhead Ranger.  

Strona dostępna jest pod adresem: https://trailhead.salesforce.com/

https://trailhead.salesforce.com/

Odznaka Ranger

Aby uzyskać rangę Trailhead Ranger należy zdobyć 100 odznak i 50 000 unktów. Nie jest o łatwe zadanie, które można zrobić w tydzień. Odznaka jest tylko wyróżnieniem, które pokazuje Wasze zaangażowanie, lecz ona nie jest najważniejsza. Zdobywanie punktów i odznak, ma tylko Was pomóc i zmobilizować Was w zdobywaniu wiedzy i utrwalaniu jej. 

Modułów na platformie Trailhead jest bardzo dużo. Często pojawia się pytanie, od czego zacząć. Zachęcamy do zapoznania się z programem #RoadToRanger. 

https://trailhead.salesforce.com/trailblazer-ranks

#RoadToRanger

Program #RoadToRanger powstał z myślą o osobach, któe chciałby zdobyć status Rangera i zwiększyć swoje umiejętności. Składa się on z 3 mieszanych części Trailhead Trailmix, tak aby zdobyć odpowiednią ilość odznak i punktów. 

    • Trailmix 1 — Zacznij od podstaw Trailhead, Salesforce i ważnych zasad przewodnich
    • Trailmix 2 — Przyjrzyj się technologii
    • Trailmix 3 — zdobądź praktyczne umiejętności i zdobywaj punkty

Jakość, a nie ilość

Tak jak wspomnieliśmy, platforma opiera się o elementy grywalizacji. I to może być pułapką dla części z Was. To nie jest wyścig. Ważne, aby wykonywać zadania rzetelnie, ze zrozumieniem, aby przyniosły jak najwięcej umiejętności. Z drugiej storny pamietaj, że poziom zadań jest różny. Dlatego jeśli szybko się poddajesz i tracisz motywację, pamiętaj, że modułów jest bardzo dużo i nie ma sensu się poddawać. Po prostu przejdź na te moduły, które są dla Ciebie łatwiejszy, a z czasem postaraj się wrócić do tych trudniejszych zagadnień. Ze względu na różnorodność, nasze cechy i predyspozycje, każdy ma inną ściężkę nauki. Musisz znaleźć swoją. 

Korzyści z bycia Rangerem

Rozwijanie swoich umiejętności to wspaniała rzecz. Pokazuje, zaangażowanie i samodoskonalenie się. Może to banalne, ale największa korzyść jest dla Ciebie, gdzie zdobycie Rangera podsumowuje Twoje zaangażowanie i ciężką pracę. 

Z drugiej strony zodbycie takiej odznaki pomaga rozwijać pożądane umiejęści na różnych stanwowiskach. Jest to świetny sposób na przygotowanie do certyfikacji. 

Również dla osób, które przebranżawiają się i szukają swojej pierwszej pracy w ekosystemie, jest to dobry sposób, aby wyróżnić się i pokazać zaangażowanie i determinację. Pamiętajcie, że podczas rekrutacji nie tylko rekruterzy weryfikują CV czy LinkedIn, ale często też zagądają na profile na platformie Trailhead. 

Nowy Trailhead Ranger Ranks

Polecamy również zapoznać się z naszymi poprzedniami wpisami. W artykule Nowy Trailhead Ranger Ranks informujemy, że twórcy portalu Trailblazer rozszerzyli odznaczenia Ranger. Teraz będzie jeszcze więcej możliwości, aby wykazać się w zdobywaniu wiedzy i odznak. Są kolejne opcje grywalizacji po zdobyciu Ranger. 

Ostatnio opisywaliśmy jak możemy pochwalić się na mediach spoęłczościowych o naszych odznaczeniach. Szczegóły w artykule Nakładka Ranger na zdjęcie profilowe.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search