Nowa maskotka Flo. Moc automatyzacji

TechnicznieNowa maskotka Flo. Moc automatyzacji

Nowa maskotka Flo. Moc automatyzacji

Co wspólnego ma automatyzacja z latającą wiewiórką? Wszystko, według twórców Flo, najnowszego członka naszej rodziny bohaterów Salesforce.

Flo reprezentuje pakiet automatyzacji Salesforce: Salesforce Flow. Postać Flo jest zwinna, pracowita i zawsze gotowa, aby pomóc Twojemu zespołowi wznieść się na nowe wyżyny.

„Wzięliśmy produkt technologiczny i nadaliśmy mu realną osobowość” – powiedziała Yvette Henderson, starszy kierownik projektu Salesforce Platform.

„Na nowo wiążemy prawdziwy produkt z rzeczywistymi cechami” – powiedziała Samantha Mannis, copywriter zespołu kreatywnego. „Flo nie jest tylko słodkim małym stworzeniem; ma w sobie pewną głębię”.

Więc, kim jest Flo?

Automatyzacja polega na podejmowaniu działań, dynamicznie, z powtarzalnymi rezultatami. Flo ma podobnie, uwielbia być produktywnym. Jest pełen energii i zawsze stara się czynić życie lepszym dla tych, którzy go otaczają.

„Zespół bardzo skupiał się na znalezieniu zwierząt, które łączyłyby się z produktem” – powiedziała kierownik projektu Kate Davis. „Od początkowej burzy mózgów do zatwierdzenia przez Office of equality (Biuro równości), proces dochodzenia do miejsca, w którym finalnie jesteśmy, był bardzo przemyślany” – powiedziała.

Flo łączy te wszystkie pozytywne cechy w sposób, który sprawia, że automatyzacja jest jeszcze bardziej pożądana. Sprawdźmy to:

Współpraca

Wiewiórki są najlepszymi graczami zespołowymi. Przytulają się do siebie w gniazdach i dzielą swój ekosystem z innymi zwierzętami oraz przede wszystkim łączą się pomiędzy sobą w przyjazny sposób.

Automatyzacja jest również spoiwem pomiędzy różnymi działami. Pomaga zbliżyć do siebie zespoły, pozwalając im wykonywać swoją pracę bardziej efektywnie. W rzeczywistości, po wprowadzeniu automatyzacji, 90% ludzi czuje się bardziej zadowolonych ze współpracy pomiędzy działami. To jest dopiero orzech do zgryzienia!

Odporność

Flo może chodzić po ziemi, szybować w powietrzu i wspinać się na drzewa z łatwości. Podobnie jak automatyzacja może uprościć prawie każdy przepływ pracy pomiędzy różnymi działami. Filozofią Flo jest to, że nic nie jest zbyt trudne do pokonania.

Liderzy IT są myślącymi strategicznie osobami rozwiązującymi pojawiające się problemy. Podobnie jak latające wiewiórki działają w swoich społecznościach. Zdolności adaptacyjne Flo pokazują również, jak świat IT dostosowuje się do obecnych czasów i zawsze wprowadza innowacje, aby jak najlepiej wspierać pojawiające się potrzeby biznesowe.

Pracowitość

Latające wiewiórki funkocjonują przez całą dobę.


„Tworzą magię, gdy większość ludzi śpi” – powiedział Mannis – „co jest fajną metaforą pracy IT mającej miejsce za kulisami”

Niezawodność

Automatyzacja musi być dokładna i niezawodna – zwłaszcza gdy pomaga w przetwarzaniu ponad 100 miliardów interakcji z klientami dziennie. Możesz w to nie wierzyć, ale latające wiewiórki są jednymi z najbardziej skutecznych stworzeń leśnych. Latają z drzewa na drzewo oraz informując swoje społeczności za pomocą komunikacji ultradźwiękowej.

Flo nigdy nie opuściłby swojego domku na drzewie i możesz mu zaufać, że zachowa swój zaraźliwy entuzjazm, gdziekolwiek się znajdzie. 

„Tak więc naprawdę Flo reprezentuje zwinność, automatyzację, społeczność i dane z różnych punktów widzenia” – powiedział Mannis.

Tworzenie Flo

Proces tworzenia tej postaci był niemal tak dynamiczny jak sam Flo.

„Każdy pomysł był mile widziany” – powiedział Mannis – „i to właśnie uosabia Salesforce”.

Twórcy zwrócili się do naszej społeczności MVP oraz kluczowych ekspertów produktowych, którzy mają wpływ na kształtowanie ważnych decyzji. Czerpaliśmy również inspirację od naszych pasjonatów Flownatics, oddanych fanów Salesforce Flow, których energia i pozytywne nastawienie ożywiły Flo.

„Każdy miał swój udział i dał mały kawałek swojego charakteru”  – powiedział Mannis. „To sprowadza się do tego, jak Salesforce naprawdę ceni kreatywność, zaangażowanie społeczności i postawę otwartych drzwi”.

Jak Flo może pomóc Ci osiągnąć nowe cele dzięki automatyzacji

Celem numer jeden Flo jest pomoc Trailblazers w osiągnięciu sukcesu dzięki automatyzacji. Firmy wszystkich rozmiarów używają automatyzacji, aby usprawnić współpracę swoich zespołów i zrobić więcej za mniej – a ten trend będzie się tylko nasilał.

Stwierdziliśmy, że 91% organizacji obserwuje wzrost wymagań w zakresie automatyzacji, a prawie trzy czwarte wykorzystuje zautomatyzowane przepływy pracy w celu poprawy doświadczeń swoich klientów. Liderzy IT powinni poznać najlepsze sposoby na skrócenie czasu do uzyskania pożądanych wartości i zwiększenie swojej wydajności.

Automatyzacja pomaga firmom zachować zwinność, opłacalność i produktywność, niezależnie od prognoz gospodarczych. Dziewięciu na dziesięciu pracowników twierdzi, że dzięki automatyzacji są bardziej zadowoleni z pracy i mają lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – co prowadzi do jeszcze większej stabilności i mniejszej rotacji pracowników.

Finalnie, zespoły łączą się i komunikują bardziej efektywnie przy pomocy automatyzacji, co oznacza, że w pełni wykorzystują swoje cyfrowe środowisko pracy. Flo sprawia, że automatyzacja jest prosta – jest zawsze z Tobą, aby pomóc Ci stworzyć jednolitą i produktywną społeczność, taką jaką Flow sama reprezentuje.

Powyżej udostępniamy Wam tłumaczenie artykułu z 23 kwietnia 2023 roku dot. Flo dostępnego na stronie Salesforce.com pod adresem https://www.salesforce.com/blog/meet-salesforce-workflow-character-flo/  Wszelkie prawa do artykułu przysługują Salesforce, Inc. z siedzibą w San Francisco, USA.
Written by

Redakcja coffee & force

Type at least 1 character to search