Tableau Pulse (Tableau GPT) – sztuczna inteligencja w analizie danych

Salesforce NewsTableau Pulse (Tableau GPT) – sztuczna inteligencja w analizie danych

Tableau Pulse (Tableau GPT) – sztuczna inteligencja w analizie danych

Przełom w obszarze analityki danych

W obliczu gwałtownego wzrostu ilości danych, jakie przetwarzają przedsiębiorstwa, coraz ważniejsze staje się skuteczne wykorzystanie tych danych w procesie decyzyjnym. Salesforce wprowadza znaczące innowacje w swojej platformie analitycznej Tableau, integrując ją z generatywną sztuczną inteligencją (AI). Nowe narzędzia, Tableau GPT i Tableau Pulse, mają za zadanie zrewolucjonizować sposób, w jaki analitycy i menedżerowie korzystają z danych w swojej codziennej pracy.

Tableau GPT: Analityka danych wspierana przez AI

Tableau GPT, oparte na technologii Einstein GPT, to zaawansowane narzędzie, które pozwala użytkownikom interaktywnie pracować z danymi za pomocą naturalnych poleceń językowych. Dzięki integracji z AI, Tableau GPT potrafi automatycznie generować wizualizacje i rekomendacje, które pomagają w podejmowaniu decyzji. Na przykład, menedżerowie sprzedaży mogą otrzymywać rekomendacje dotyczące osiągania celów sprzedażowych, a liderzy działu obsługi klienta mogą monitorować wyniki zadowolenia klientów i otrzymywać sugestie działań naprawczych.

Tableau Pulse: Spersonalizowane wglądy i automatyczne wnioski

Tableau Pulse jest kolejnym elementem tego ekosystemu, który automatyzuje proces analizy danych. Narzędzie to dostarcza użytkownikom spersonalizowanych analiz i wniosków, które są generowane automatycznie na podstawie preferencji i potrzeb danego użytkownika. Tableau Pulse integruje się również z narzędziami do współpracy, takimi jak Slack i e-mail, co pozwala na płynne współdzielenie informacji i współpracę w ramach zespołu.

VizQL Data Service: Osadzanie analityki w procesach biznesowych

Dzięki nowej usłudze VizQL Data Service, deweloperzy mogą łatwo osadzać funkcje analityczne Tableau w zautomatyzowanych procesach biznesowych. VizQL Data Service umożliwia tworzenie zaawansowanych produktów danych za pomocą prostego interfejsu programowania, co znacząco redukuje złożoność związaną z konstrukcją zapytań i modelowaniem danych.

Data Cloud: Zintegrowany i szybki dostęp do danych

Data Cloud to nowa funkcjonalność, która pozwala na konsolidację danych z różnych kanałów i interakcji w jednym, aktualizowanym w czasie rzeczywistym profilu klienta. Zaawansowane funkcje takie jak Instant Analytics umożliwiają użytkownikom analizowanie i wizualizowanie danych w Tableau na żywo, przetwarzając miliony rekordów za pomocą jednego kliknięcia.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search