World Tour London 2023 za nami

Salesforce NewsWorld Tour London 2023 za nami

World Tour London 2023 za nami

Salesforce stawia na generatywną sztuczną inteligencję – to był główny motyw tegorocznego World Tour w Londynie. Wydarzenie jak co roku odbyło się w największej hali organizująca konferencje – w londyńskim Excel Centre. Ponad 14 000 uczestników, w tym klienci, partnerzy i pracownicy, zgromadzili się, aby dowiedzieć się, jak firmy różnych rozmiarów wykorzystują moc AI, danych i CRM do nawiązywania nowych połączeń z klientami.

Główne punkty

Kluczowe przemówienie, czyli główny otwierający keynote, wygłosiła Zahra Bahrololoumi, CEO Salesforce UK, która mocno podkreśliła zaangażowanie firmy w generatywną sztuczną inteligencję. Bahrololoumi podkreśliła, że zaufanie i innowacje są dwiema podstawowymi wartościami, które kierują pracą Salesforce w dziedzinie generatywnej AI. Zauważyła również, że „dane stanowią fundament AI” i że żyjemy w erze budowania zaufania dla współpracy z generatywną AI.

Salesforce ma na celu wprowadzenie AI do każdej aplikacji, flow w swojej platformie, zapewniając jednocześnie zaufanie, bezpieczeństwo i prywatność. Bahrololoumi wyraziła przekonanie, że generatywna AI zmieni wszystko dla wszystkich, podając jako przykład sukces Chat GPT, który zdobył 100 milionów użytkowników w zaledwie 2 miesiące.

Salesforce ogłosił również wprowadzenie funkcji Generative AI dla Sales Cloud i Service Cloud. Według Bahrololoumi, będzie to miało transformacyjny wpływ na sposób, w jaki zespoły sprzedaży i obsługi klienta pracują i komunikują się z klientami.

Warto zwrócić uwagę na to, że Salesforce nie jest tylko kolejną firmą na rynku. Posiada 227 opublikowanych artykułów z dziedziny badania AI i 300 patentów. Zainwestowali również znaczne środki w rozwój dużych modeli językowych.

Bahrololoumi na londyńskim World Tour przedstawiła również AI Cloud, czyli nową platformę AI firmy Salesforce dla CRM,o której niedawno pisaliśmy (Poznaj bliżej AI Cloud). Zwróciła uwagę na znaczenie zaufania klientów w kontekście wykorzystania ich danych, co jest kluczowe w przypadku AI.

Kontekst lokalny, czyli Salesforce w UK

Co istotne dla lokalnego rynku, podczas przemówienia Bahrololoumi ujawniono, że firma doświadcza szybkiego wzrostu w Wielkiej Brytanii, a inwestycje w transformację cyfrową są kontynuowane. W odpowiedzi na te trendy, Salesforce planuje zainwestować 4 miliardy dolarów w Wielką Brytanię.

Salesforce doświadcza dynamicznego wzrostu w Wielkiej Brytanii, a dzisiejsza inwestycja jest kontynuacją wcześniejszej inwestycji w wysokości 2,5 miliarda dolarów, ogłoszonej w 2018 roku. CEO Salesforce, Marc Benioff, podkreślił długotrwałe zaangażowanie firmy w Wielką Brytanię i wyraził entuzjazm do współpracy z innowacyjnymi firmami w kraju.

Zahra Bahrololoumi, CEO Salesforce UKI, wskazała na znaczenie Wielkiej Brytanii jako globalnego centrum technologicznego, wchodzącego w nowy cykl innowacji prowadzony przez generatywną AI. Salesforce skupia się na dostarczaniu bezpiecznej, zaufanej i gotowej dla przedsiębiorstw generatywnej AI dla firm w Wielkiej Brytanii.

Oprócz inwestycji finansowych, Salesforce zobowiązał się do inwestowania w szkolenia z zakresu umiejętności cyfrowych i zobowiązał się do wprowadzenia 100 000 godzin wolontariatu w swoich społecznościach w 2023 roku.

Przedstawiciele polskich Trailblazer Community Groups też byli

Na wydarzeniu, pomimo wielkiej liczby uczestników, można było spotkać znajome twarzy. Jak co roku Wrocławskie i Poznańskie Salesforce Community Group pojechało razem na to wydarzenie. To tylko pokazuje, jak polscy Trailblazer zaangażowani są w globlany ekosystem Salesforce.

Oprócz samego World Tour odbywało się wiele towarzyszących wydarzeń. Dzień przed mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu, które zgromadziło liderów społeczności z ekosystemu Salesforce, w tym Trailblazers, Tableau, MuleSoft, Salesforce.org i Slack. Celem tego wydarzenia było uczczenie i świętowanie kobiet oraz ich sojuszników pracujących w branży technologicznej.

Był czas również na zabawę. Po World Tour odbywało się wiele wydarzeń – m.in. AfterParty GPT, organizowany przez Salesforce Ben. 

Przegapiliście World Tour London 2023? Nic straconego - Salesforce+

Podobnie jak w poprzednim roku, sesje były nagrywane i transmitowane przez portal Salesforce+. Znajduje się tam 16 najważniejszych odcinków poświęcone tegorocznemu wydarzeniu. Oprócz samych sekcji, było też mobilne studio Salesforce+, podczas którego przeprowadzono wywiady i relacjonowano najważniejsze punkty agendy. Poniżej zdjęcie od kuchni, jak takie studio wyglądało.

Podsumowanie

Zobowiązanie Salesforce do generatywnej sztucznej inteligencji robi wrażenie. Wydarzenie w Londynie ukazało pełen zakres możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia. Jednak, jak podkreśla Bahrololoumi, kluczowe jest budowanie zaufania. To zaufanie będzie decydować o tym, czy i jak przedsiębiorstwa będą w stanie wykorzystać pełen potencjał AI w swojej działalności.

Salesforce wydaje się być na dobrej drodze do wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w sposób, który może zrewolucjonizować wiele branż. Czas pokaże, czy ta kierunek i inwestycje przyniosą spodziewane rezultaty.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search