CharITy Hackathon: Kombinacja technologii, innowacji i charytatywności

HackathonCharITy Hackathon: Kombinacja technologii, innowacji i charytatywności

CharITy Hackathon: Kombinacja technologii, innowacji i charytatywności

Nadchodzi druga edycja CharITy Hackathon, wydarzenia, które łączy w sobie pasję do technologii, zamiłowanie do innowacji i chęć pomocy innym. Tegoroczne wydarzenie ma na celu nie tylko pobudzenie kreatywności uczestników, ale także generowanie pomysłów na rozwiązania, które mogą przynieść konkretne korzyści, konkretnej organizacji non-profit. 

Pierwsza edycja: Czym był CharITy Hackathon?

CharITy Hackathon to inicjatywa, która zrodziła się z potrzeby tworzenia nowych technologii w celu rozwiązania problemów społecznych. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w ubiegłym roku i skupiła wielu entuzjastów technologii oraz ludzi zafascynowanych możliwościami, jakie niesie ze sobą cyfryzacja i technologia Salesforce.

Zawodnicy podzielili się na zespoły, które przez 48 godzin pracowały nad swoimi projektami, mając na celu stworzenie aplikacji opartej o platformę Salesforce, która w jak najbardziej efektywny sposób pomoże Fundacji Jagoda. Jakość prezentowanych rozwiązań była imponująca, a zwycięski zespół otrzymał nie tylko nagrody, ale jego pomysły były również wdrożone w końcowym projekcie.

CharITy Hackathon 2023: Co nas czeka?

Organizatorzy CharITy Hackathon nie zdradzili jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących drugiej edycji, jednak z dostępnych informacji wynika, że wydarzenie będzie równie ekscytujące jak poprzednie. Zasady pozostają niezmienione – zespoły mają 48 godzin na opracowanie swoich projektów, a po tym czasie prezentują je przed jury, które oceni ich praktyczność, innowacyjność i potencjalny wpływ na organizację. W tym roku uczestnicy będą wspierali wrocławskie stowarzyszenie – Ekostraż.

Wpływ CharITy Hackathon na społeczność

Choć CharITy Hackathon to wydarzenie nastawione na rozwój technologiczny i innowacje, jego korzenie tkwią w pragnieniu pomocy innym. W pierwszej edycji udało się stworzyć wiele wartościowych pomysłów, które miały realny wpływ na funkcjonowanie organizacji charytatywnych. Na przykład, stworzona aplikacja ułatwiła zbieranie darowizn dla lokalnej organizacji charytatywnej.

Tegoroczna edycja wydarzenia ma potencjał przynieść jeszcze więcej korzyści społeczności. W dobie cyfryzacji, zwłaszcza w kontekście globalnej pandemii, narzędzia low-code oparte na technologii stają się niezwykle ważne. Rozwiązania, które powstaną podczas drugiej edycji CharITy Hackathon, mogą nie tylko ułatwić pracę wolontariuszom, ale oszczędność czasu przez automatyzację procesu pozwoli zminimalizować biurokrację do minimum. 

Dołącz do CharITy Hackathon

CharITy Hackathon to wyjątkowe wydarzenie, które łączy technologię z chęcią pomocy społeczności. To platforma dla każdego, kto chce wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę do tworzenia rozwiązań, które będą miały realny wpływ na konkretne stowarzyszenie. Bez względu na to, czy jesteś deweloperem, designerem, analityiem biznesowym czy specjalistą od marketingu, CharITy Hackathon daje Ci możliwość przyczynienia się do zmiany na lepsze.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym inspirującym wydarzeniu. Zostań częścią zmiany, łącząc technologię, innowacje i charytatywność w jedno.

Zapisy na www.salesforcehackathon.pl 

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search