CharITy Hackathon – dzień pierwszy

HackathonCharITy Hackathon – dzień pierwszy

CharITy Hackathon – dzień pierwszy

Wrocław, 2023 – W sercu Dolnego Śląska, w murach Politechniki Wrocławskiej, odbywa się wyjątkowe wydarzenie – CharITy Hackathon. To nie jest zwykły hackathon. To połączenie pasji do technologii z chęcią niesienia pomocy. W zmaganiach bierze udział 113 uczestników, 40 wolontariuszy oraz przedstawiciele ekosystemu Salesforce nie tylko z Polski, ale i Europy.

Zanim uczestnicy zaczęli pracować nad swoimi projektami, organizatorzy przygotowali oficjalne powitanie w duchu Salesforce Ohana. Prowadzący wydarzenie, przywitali uczestników z entuzjazmem, przypominając o historii hackathonów i ewolucji technologii. 

Trailblazer Community - Siła społeczności

Kiedy mówimy o technologii, często myślimy o kodzie, algorytmach i aplikacjach. Ale za tym wszystkim stoją ludzie. Przedstawiciele wrocławskiego Trailblazer Community pokazali, jak ważna jest społeczność w świecie technologii. Ich zaangażowanie w przygotowanie CharITy Hackathonu było dowodem na to, że technologia może służyć większemu celowi.

Uczestnicy mieli okazję wrócić do poprzedniej edycji CharITy Hackathonu dzięki prezentacji multimedialnej. Wspomnienia z poprzedniego roku były pełne emocji i pokazały, jak wielki wpływ może mieć takie wydarzenie na społeczność i organizacje charytatywne.

Gościem specjalnym była Ewa Lewandowska – przedstawicielka Fundacji im. Jagody Pachota – beneficjentka pierwszej edycji. Podsumowała proces wdrożenia, a następnie opowiedziała, w jaki sposób korzysta z platformy Salesforce na co dzień.

Goście specjalni, patroni honorowi i partnerzy wydarzenia

Wydarzenie było wzbogacone obecnością wielu znakomitych gości. Wśród nich znalezły się Barnie Otabaeva, Sima Samara i Magdalena Błaszczyk. Każdy z nich podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z ekosystemu Salesforce.

Nie można też zapomnieć o honorowych patronach wydarzenia, w tym Prezydencie Miasta Wrocławia, Prorektorze ds. Studenckich dr inż. Piotrze Górskim oraz Polskim Towarzystwie Informatycznym, oddział we Wrocławiu.

Kluczem do sukcesu każdego wydarzenia są jego partnerzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Craftware, Hitteps, Karpato, Muffinsoft, Aquiva Labs, Nextview, PWC, Totalizator Sportowy, Capgemini Polska oraz Reply Arlanis. Szczególną uwagę zwrócono na firmę Britnet, która jako partner wdrożeniowy zobowiązała się do implementacji końcowego rozwiązania dla beneficjenta.

Nagody dla uczestników

Dzięki wsparciu finansowemu, technologicznemu i merytorycznemu hackathon mógł zrealizować misję wrocławskiej społeczności Salesforce Trailblazer Community. Zaangażowanie partnerów pozwoliło przekształcić ich marzenia w rzeczywistość.

W tym roku uczestnicy walczą o główną nagrodę – 3 000 zł ufundowaną przez firmę Arlanis. Jest również szansa na zdobycie wielu innych atrakcyjnych nagród w dodatkowych wyzwaniach. Wszystko to dodaje energii i motywacji do pracy nad projektami.

A to wszystko dla Ekostraży

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż nie jest zwykłą organizacją. Ich działalność, skupiająca się na ochronie i pomocy zwierzętom, zdobyła serca wielu. 

Przekazanie informacji merytorycznych  zaczęło się od przedstawienia problemu. Agata Szydłowska, ekspertka w dziedzinie Design Thinking, podzieliła się swoją wiedzą na temat tego, jak w ciągu zaledwie dwóch dni stworzyć wartościowe rozwiązanie dla Ekostraży. Jej prezentacja była przewodnikiem dla uczestników, pokazując im, jak podejść do problemu z innowacyjnej perspektywy.

Nie ma lepszego sposobu na zrozumienie organizacji niż zobaczenie jej w akcji. Krótki film, który zabierał uczestników na wycieczkę do siedziby Ekostraży, był okazją do zobaczenia, jak wygląda codzienna praca w Stowarzyszeniu.

Marta, reprezentująca Ekostraż, podzieliła się swoją osobistą historią związania się z organizacją. Jej opowieść była pełna pasji, determinacji i miłości do zwierząt, dała uczestnikom wgląd w to, co naprawdę oznacza ta praca. Stowarzyszenie, podobnie jak wiele innych organizacji, boryka się z wyzwaniami administracyjnymi i koordynacyjnymi. 

Organizatorzy CharITy Hackathon zapewnili uczestnikom wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do dalszej pracy: od wywiadów z pracownikami Ekostraży, po specyfikacje techniczne. Wszystko zostało przygotowane z myślą o sukcesie uczestników. Mentorzy biznesowi i techniczni mają za zadanie wspierać uczestników w zrozumieniu wymagań i służyć radą.

3 obszary do wyboru

Potrzeby Ekostraży są konkretne i dotyczą trzech obszarów:

    • wolontariuszy (ustalanie grafików, usprawnianie komunikacji);
    • zwierząt (interwencje, ewidencjonowanie zwierząt, zarządzanie adopcją);
    • partnerów (obsługa wsparcia finansowego, rzeczowego i wolontariatu pracowniczego).

Przedstawiciele sekcji merytorycznej podkreślili, jak ważne jest, aby uczestnicy wybrali główny obszar, na którym skupią się podczas hackathonu. Mile widziane jest generowanie pomysłów w dodatkowych obszarach.

Podsumowując

Pierwszy dzień CharITy Hackathonu 2023 był pełen emocji, inspiracji i niesamowitych ludzi. Uczestnicy są gotowi, by wziąć udział w wyzwaniach i stworzyć rozwiązania, które pomogą Ekostraży w ich misji. Czekamy z niecierpliwością na kolejne dni tego wyjątkowego wydarzenia. Poniżej publikujemy zdjęcia z pierwszego dnia. 

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search