CharITy Hackathon już jutro!

HackathonCharITy Hackathon już jutro!

CharITy Hackathon już jutro!

Już jutro rozpoczyna się Ogólnopolski CharITy Hackathon Salesforce. W tym wydarzeniu uczestnicy stają przed wyzwaniem zaprogramowania cyfrowego rozwiązania w ciągu jednego weekendu, które usprawni pracę Ekostraży – organizacji z Wrocławia, aktywnie wspierającej dzikie i domowe zwierzęta. Inicjatywy takie jak ta mają ogromne znaczenie, bowiem potrzeby organizacji często przewyższają możliwości pracowników i wolontariuszy. Technologia ma tu odegrać kluczową rolę, pomagając odciążyć ich pracę poprzez na przykład automatyzację pewnych zadań czy wykorzystanie narzędzi analitycznych, które ułatwią efektywną organizację pracy oraz nią zarządzanie.

Innowacyjność tego typu hackathonów stanowi istotny aspekt. Uczestnicy będą korzystać z bezpłatnych licencji Salesforce oraz otrzymają wsparcie technologicznych mentorów. Dodatkowo, skorzystają z doświadczenia zespołu Applied Innovation Exchange Capgemini w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych, które nie tylko będą zaawansowane technologicznie, ale przede wszystkim funkcjonalne i potrzebne klientom.

Czy wiecie, że aż 90% nowych pomysłów kończy się porażką, z czego większość z powodu ich niedopasowania do potrzeb ich użytkowników? Właśnie dlatego konieczne jest włączenie zasad Human Centered Design w proces projektowania nowych rozwiązań czy wdrażania innowacji. W tym celu, wydarzenie zostanie otwarte spotkaniem z Agatą Szydłowską – konsultantką zespołu Applied Innovation Exchange (jednostki Capgemini we Wrocławiu, której zadaniem jest promowanie i wdrażanie innowacji w organizacjach).

Konsultantka opowie o znaczeniu Human Centered Design oraz jego wykorzystaniu w planowaniu pracy podczas wydarzenia. Kolejnym istotnym krokiem będzie faza empatii, gdzie uczestnicy przyjrzą się życiu i wyzwaniom pracowników Ekostraży w oparciu o opracowany wcześniej materiał filmowy. Dostaną również inne profesjonalnie przygotowane materiały, prezentujące główne wyzwania organizacji.

To wszystko po to, by w pełni zrozumieć problem i wskazać nowe, skuteczniejsze rozwiązania. Uczestnicy będą mieli okazję dzielić się swoimi pomysłami i konsultować się na bieżąco z pracownikami Ekostraży, co pozwoli na ciągłe udoskonalanie propozycji. Wspierani przez mentorów technologicznych, będą także rozwijać swoje umiejętności programistyczne.

W niedzielę uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania Ekostraży, wierząc, że najlepsze z nich istotnie usprawnią pracę organizacji.

Autor: Jagoda Szulia

A poniżej kilka zdjęc z ubiegłego roku.

Fot. Klaudia Czopek

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search