Trailblazers sadzą rośliny z CharITy Hackathonu!

HackathonTrailblazers sadzą rośliny z CharITy Hackathonu!

Trailblazers sadzą rośliny z CharITy Hackathonu!

Kiedy technologia łączy się z ekologią, magia naprawdę zaczyna dziać się! Miesiąc temu, społeczność Salesforce w Polsce zgromadziła się na drugiej edycji CharITy Hackathonu, aby wspólnie pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla Ekostraży, organizacji głęboko zaangażowanej w ochronę zwierząt. Ale nasza misja nie kończyła się na kodowaniu!

Z technologii do przyrody

Tradycja wydarzeń Salesforce w Polsce zawsze miała w sobie nutkę społecznej odpowiedzialności i działania. Wzorując się na wcześniejszych inicjatywach, takich jak wspólne działania po Salesforce World Tour, postanowiliśmy przenieść energię i entuzjazm z hackathonu do rzeczywistego, fizycznego świata, wspierając naszego beneficjenta nie tylko technologicznie, ale i ekologicznie.

Dla przypomnienia, podczas ostatniego Salesforce Warsaw World Tour dzień po wydarzeniu wolontariusze malowali wspólnie płot w warszawskim Domu Dziecka nr 16. Pisaliśmy o tym w artykule: Wolontariat: od Stadionu Narodowego do Domu Dziecka

Z Politechniki do Ekostraży

Wszystkie rośliny, które pięknie dekorowały naszą przestrzeń podczas hackathonu, nie poszły na marne. Organizatorzy i wolontariusze postanowili przenieść tę zieloną przestrzeń do siedziby Ekostraży, sadząc rośliny i tworząc bujny, przyjazny ogród dla zwierząt i ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który dokumentuje naszą przygodę – od sali konferencyjnej po ogrody Ekostraży, pokazując, jak społeczność technologiczna może wpłynąć na lokalne środowisko i społeczność w sposób pozytywny i trwały.

Zielona przyszłość

Nasza misja nie kończy się tu. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne wydarzenia i inicjatywy, które będą łączyć technologię, innowacje i troskę o naszą planetę. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tej zielonej przygody i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nasze nowo posadzone rośliny będą rosły i kwitły w przyszłości!

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search