Einstein Studio: Nowoczesne narzędzie do wdrażania modeli AI

Salesforce NewsEinstein Studio: Nowoczesne narzędzie do wdrażania modeli AI

Einstein Studio: Nowoczesne narzędzie do wdrażania modeli AI

Coraz większa liczba firm dostrzega potencjał technologii AI w swoich działaniach. Salesforce, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wprowadza na rynek Einstein Studio – nowoczesne narzędzie do zarządzania i wdrażania modeli sztucznej inteligencji. Narzędzie to pozwoli przedsiębiorstwom wykorzystać własne, spersonalizowane modele AI w szerokim zakresie aplikacji, od sprzedaży po IT.

Einstein Studio zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę zespołom zajmującym się analizą danych i inżynierią. Z narzędziem tym, przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z własnych danych zawartych w Salesforce Data Cloud, aby szkolić modele AI, czerpiąc jednocześnie z bogatego ekosystemu Salesforce oraz narzędzi takich jak Amazon SageMaker czy Google Cloud’s Vertex AI.

Kluczowe informacje:

  • Wielu liderów IT dostrzega potencjał AI, ale według badania Gartnera tylko co drugi projekt AI przechodzi pomyślnie z fazy pilotażowej do produkcji.
  • Einstein Studio ma na celu przyspieszenie tego procesu, umożliwiając szybsze i łatwiejsze wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.
  • Narzędzie to pozwala firmom korzystać z aktualnych danych klientów zawartych w Data Cloud w celu szkolenia modeli AI.

Co więcej, Einstein Studio oferuje intuicyjny interfejs, który pozwala na łatwe „przeciągnij i upuść”, umożliwiając szybki dostęp do danych i szkolenie modeli AI. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą dostosować modele AI do swoich indywidualnych potrzeb, a jednocześnie korzystać z najnowszych dostępnych technologii.

Ostatecznym celem Einstein Studio jest ułatwienie firmom korzystanie z technologii AI, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i szybkość wdrażania rozwiązań. Dzięki ramie Einstein Studio zero-ETL integracja danych jest bardziej efektywna, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Einstein Studio Bring Your Own Model architecture.
Einstein Studio Bring Your Own Model architecture. https://www.salesforce.com/news/stories/einstein-studio-ai-news/

W dzisiejszym świecie technologii, dostosowywanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa stało się kluczem do sukcesu. Dlatego Salesforce prezentuje Einstein Studio – narzędzie, które otwiera drzwi do spersonalizowanego świata AI.

 

  1. Nowa jakość interakcji z klientem: Dzięki Einstein Studio firmy mają szansę podnieść swoje przychody, minimalizując jednocześnie utratę klientów. Jak? Umożliwiając bardziej spersonalizowane, oparte na danych interakcje na każdym etapie ścieżki zakupowej.
  2. Narzędzia, które znamy i kochamy: Dla tych, którzy już korzystają z takich narzędzi jak Amazon SageMaker czy Google Cloud’s Vertex AI, Einstein Studio oferuje możliwość połączenia ich z danymi Salesforce, dzięki czemu tworzenie modeli staje się jeszcze łatwiejsze.
  3. Maksymalizacja wykorzystania danych: Nie ma potrzeby tworzenia skomplikowanych integracji. Z Einstein Studio, dane są łatwo dostępne, co pozwala firmom tworzyć bardziej efektywne modele uczenia maszynowego.
  4. Unikalne rozwiązania w zakresie IT: Platforma umożliwia zespołom korzystanie z własnych modeli AI, a następnie przekształcanie ich w praktyczne wskazówki – wszystko w ramach jednej platformy Salesforce.

Zastosowania praktyczne Einstein Studio: Każda branża może skorzystać na personalizacji:

  • Sektor finansowy: Tworzenie modeli sprzedaży krzyżowej, aby lepiej dopasowywać produkty do potrzeb klientów na podstawie aktualnych danych.
  • Handel detaliczny: Oferty produktów dostosowane do indywidualnych zainteresowań klienta, różnicowanie cen oraz segmentacja klientów oparta na ich profilach zakupowych.
  • Motoryzacja: Prognozowanie konieczności przeglądów technicznych, wykrywanie podejrzanych roszczeń ubezpieczeniowych czy personalizacja kampanii marketingowych.
https://www.salesforce.com/news/stories/einstein-studio-ai-news/
https://www.salesforce.com/news/stories/einstein-studio-ai-news/

Opinie ekspertów na temat innowacji Einstein Studio

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa poszukują szybkich inwestycji w AI, które przyniosą rzeczywistą wartość poprzez konkretne, biznesowe wskazówki. Dzięki Einstein Studio mamy dostęp do bardziej efektywnego tworzenia i wdrażania modeli AI. Co więcej, podejście BYOM pozwala na korzystanie z najbardziej odpowiednich modeli AI, omijając przy tym kosztowne procesy przetwarzania danych. Salesforce umożliwia teraz wykorzystanie własnych, specjalistycznych danych w celu napędzania przewidywalnej i generatywnej AI.

Rahul Auradkar, Wiceprezes Zarządzający, Unified Data Services & Einstein w Salesforce.

Zarówno Salesforce, jak i Google Cloud dążą do pomocy firmom w tworzeniu wartości z generatywnego AI. Rozszerzając dostępność modeli Google dla klientów Salesforce’a poprzez Einstein Studio, firmy mają możliwość szkolenia modeli AI na danych z Salesforce, a następnie wykorzystywania ich w aplikacjach biznesowych Salesforce’a. To otwiera drzwi do łatwiejszego wdrażania różnorodnych modeli Google Cloud w przyszłości.

Kevin Ichhpurani, Wiceprezes Korporacyjny ds. Globalnego Ekosystemu i Kanałów w Google Cloud.

Od momentu wprowadzenia Amazon SageMaker w 2017 roku, dziesiątki tysięcy klientów skorzystało z jego możliwości. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał uczenia maszynowego, konieczny jest dostęp do danych. Dzięki współpracy z Salesforce’em czynimy to jeszcze prostszym dla naszych klientów, łącząc dane z Salesforce z Amazon SageMaker.

Swami Sivasubramanian, Wiceprezes ds. Bazy Danych, Analityki i Uczenia Maszynowego w AWS.

Artykuł zredagowano na podstawie informacji prasowych: Salesforce Launches BYOM to Make It Easy for Businesses to Use Proprietary Data to Build and Deploy AI Models, opublikowanych na stronie https://www.salesforce.com/news/stories/einstein-studio-ai-news/
Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search