Dreamforce 2023 – coś dla deweloperów

Salesforce NewsDreamforce 2023 – coś dla deweloperów

Dreamforce 2023 – coś dla deweloperów

Dreamforce 2023 ponownie okazało się skarbnicą ogłoszeń, czy innowacji również dla deweloperów Salesforce. Z licznymi ulepszeniami i nowymi funkcjami, deweloperom dostarczono więcej narzędzi i możliwości do optymalizacji i rozwijania platformy Salesforce. Przyjrzyjmy się w niektórym kluczowym ogłoszeniom i funkcjom z Dreamforce 2023, na które deweloperzy powinni zwrócić uwagę.

Roadmap Apex

Salesforce wprowadził kilka możliwości i funkcji w roadmapie Apex, mających na celu zdefiniowanie na nowo, jak deweloperzy współpracują z operacjami baz danych i upraszczają złożone obliczenia w Apexsie. Niektóre z godnych uwagi funkcji to:

Operacje bazodanowe w trybie użytkownika przy użyciu zestawów uprawnień: To  długofalowy plan, który ma na celu przeformułowanie interakcji deweloperów z operacjami bazodanowymi, zapewniając jednocześnie bardziej szczegółową kontrolę i zabezpieczenia.

Ewaluacja formuł w Apex: Kolejny długoterminowy zamysł, którego celem jest uprościć skomplikowane obliczenia i logikę w Apex, nadając mu bardziej intuicyjny charakter.

Operator Nullish Coalescing oraz wsparcie dla Zip: Te funkcje mają zostać wprowadzone w najbliższej przyszłości. W szczególności wsparcie dla Zip będzie dostępne w wersji podglądowej dla deweloperów, oferując zaawansowane możliwości kompresji danych.

 

Einstein dla deweloperów

Salesforce zasugerował integrację możliwości AI Einsteina bezpośrednio z procesem rozwoju, mając na celu uczynienie aplikacji bardziej inteligentnymi i intuicyjnymi. Ta integracja w całej gamie narzędzi, w tym w ekosystemie deweloperów, jest widoczna dzięki wprowadzeniu Einstein Copilot i jego możliwościom, obiecującym zdefiniowanie na nowo, jak deweloperzy budują aplikacje zasilane przez AI na platformie Salesforce.

Ulepszenia w DevOps

Ulepszenia w Centrum DevOps mają na celu usprawnienie procesu rozwoju i zwiększenie efektywności rozwoju współpracy. Niektóre z kluczowych ulepszeń to:

Integracja z BitBucket i JIRA: Umożliwiająca płynną kontrolę wersji i śledzenie zadań.

Nowa wtyczka CLI: Uproszczająca zadania wdrażania dzięki dedykowanej wtyczce CLI dla polecenia deploy.

Połączone elementy zależne od pracy: Zapewniające, że zespoły mogą efektywnie pracować nad wzajemnie zależnymi zadaniami.

Aktualizacje sandbox

Salesforce wprowadził kilka aktualizacji środowiska sandbox, dostarczając deweloperom narzędzi, których potrzebują do budowania, testowania i wdrażania solidnych aplikacji efektywnie. Niektóre z aktualizacji to:

Możliwość uaktualnienia pamięci przechowywania sandbox: Pozwalająca deweloperom skalować swoje środowiska testowe według potrzeb.

Szybkie klonowanie i tworzenie funkcji: Przyspieszające proces konfiguracji sandbox, umożliwiając deweloperom szybsze rozpoczęcie pracy.

Wsparcie sandbox dla Data Cloud: Umożliwiające deweloperom pobieranie danych ze świata rzeczywistego do testowania.

API Generations i wykorzystanie monitów w klasach

API Generations, które pozwala deweloperom wykorzystywać monity w klasach, jest obecnie testowane przez wybranych ISV i powinno być dostępne dla wszystkich wiosną ‘24. To API ma na celu zmianę sposobu, w jaki deweloperzy mogą wykorzystywać monity za pośrednictwem apex, dostarczając więcej elastyczności i funkcjonalności w procesie rozwoju.

Ulepszenia w Flow Builder

Flow Builder był tematem dyskusji w Developer Keynote, z licznymi nowymi funkcjami, które mają pojawić się w wydaniu Winter ‘24, takimi jak Data Cloud-triggered flows, niestandardowe komunikaty o błędach, wywołania HTTP i reaktywne komponenty. Co więcej, Einstein dla Flow uruchamia się w wersji pilotażowej dla Winter ‘24, a zarówno Flow Transform, jak i Flow Repeaters mają wejść do fazy beta w Spring ‘24.

Uwaga: Spostrzeżenia zawarte w tym artykule są wynikiem szczegółowych ogłoszeń i funkcji omówionych w pierwszym i drugim linku.

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych artykułów, w których zagłębimy się w inne obszary Dreamforce 2023, dostarczając wglądów i kluczowych wniosków.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search