Salesforce nawiązuje współpracę z Airkit.ai

Salesforce NewsSalesforce nawiązuje współpracę z Airkit.ai

Salesforce nawiązuje współpracę z Airkit.ai

Salesforce niedawno ogłosił zawarcie umowy w sprawie przejęcia Airkit.ai, firmy dostarczającej platformę dla agentów obsługi klienta opartą na technologii AI, skoncentrowanej na interakcjach w zakresie handlu. Ale co to dokładnie oznacza dla przyszłości Salesforce i branży CRM?

Więcej o Airkit.ai

Airkit.ai to platforma, która umożliwia tworzenie agentów (chatbotów) opartych na AI, skoncentrowanych na branży handlowej. Jej głównym celem jest udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące statusu zamówienia, zwrotów, problemów z zamówieniem czy wsparcia produktowego. Dzięki zastosowaniu technologii GPT-4 od OpenAi, platforma Airkit.ai koncentruje się na rozwiązywaniu zapytań klientów zanim trafią one do człowieka, obiecując rozwiązanie ponad 90% pytań klientów natychmiast.

Powiązania z Salesforce

Założyciele Airkit.ai, Adam Evans i Stephen Ehikian, nie są obcy dla Salesforce. W 2014 roku sprzedali swoją poprzednią firmę, RelateIQ, Salesforce’owi za 390 milionów dolarów. Salesforce nie jest nowicjuszem w świecie chatbotów. Wielu klientów z powodzeniem wdraża i korzysta z funkcji Live Agent, która integruje się bezproblemowo z Service Cloud. W 2018 roku Salesforce wprowadził również Einstein Bots, które podobnie jak Airkit.ai, oferowały platformę low-code do tworzenia zautomatyzowanych doświadczeń z agentami obsługi klienta.

Co dalej dla Salesforce?

Od czasu zakupu Slacka przez Salesforce w 2021 roku za 27,7 miliarda dolarów, firma spowolniła swoje historyczne zakupy. Jednak w obliczu wyścigu w dziedzinie AI, aby zobaczyć, kto jako pierwszy zdominuje rynek, akwizycje mogą być konieczne, aby wprowadzić specjalistyczne platformy.

Akwizycja Airkit.ai przez Salesforce to krok w kierunku przyszłości obsługi klienta opartej na AI. Z połączeniem doświadczenia obu firm i potencjału technologii AI, możemy spodziewać się innowacji, które przyniosą korzyści zarówno firmom, jak i ich klientom. Czekamy z niecierpliwością na to, co przyniesie ta współpraca w najbliższej przyszłości.

Źródło: Salesforce

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search