Konferencji Tableau 2024

Salesforce NewsKonferencji Tableau 2024

Konferencji Tableau 2024

Tegoroczna Konferencja Tableau przyciągnęła rekordową liczbę 8000 uczestników, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu narzędziami do analizy danych. To wydarzenie stało się platformą do prezentacji nowych możliwości Tableau, które mają na celu ułatwienie użytkownikom procesu analizy i wizualizacji danych. Firma zaprezentowała znaczące ulepszenia, które mają zmienić sposób, w jaki korzystamy z danych w codziennej pracy, poprzez intuicyjniejsze interfejsy i zaawansowane technologie.

Przełom w technologii wizualizacji danych

Konferencja była okazją do wprowadzenia nowych funkcji, takich jak Viz Extensions, które pozwalają na rozbudowywanie możliwości wizualizacji danych. Te narzędzia pozwalają na bardziej zaawansowane i elastyczne tworzenie raportów i analiz, co jest kluczowe dla firm w dobie Big Data. Wzrost funkcjonalności platformy otwiera przed użytkownikami nowe możliwości, takie jak lepsze przetwarzanie dużych zbiorów danych oraz bardziej szczegółowe analizy predykcyjne i preskryptywne.

Sztuczna inteligencja na służbie analizie

Jednym z najważniejszych ogłoszeń była integracja AI z platformą, przez wprowadzenie funkcji Einstein Copilot for Tableau. To narzędzie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, automatyzuje procesy analizy danych, co znacznie skraca czas potrzebny na przygotowanie i interpretację wyników. AI pomaga również w identyfikacji trendów i wzorców, które mogą być niezauważone przy tradycyjnych metodach analizy.

https://www.salesforce.com/news/stories/tableau-conference-2024-news/

Tableau Public – demokratyzacja danych

Zmiany w Tableau Public były kierowane na zwiększenie dostępności narzędzi analitycznych dla szerszej grupy użytkowników. Nowa wersja platformy pozwala na łatwiejsze tworzenie i dzielenie się wizualizacjami danych, co sprzyja współpracy i wymianie wiedzy między użytkownikami. Jest to krok w kierunku demokratyzacji danych, gdzie każdy, niezależnie od umiejętności technicznych, może tworzyć zaawansowane analizy danych.

Tableau Cloud, korzystając z infrastruktury Hyperforce Salesforce, wprowadził nowe opcje skalowalności, które są odpowiedzią na rosnące potrzeby firm w zakresie zarządzania i analizy danych w chmurze. Dzięki tym usprawnieniom, użytkownicy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami danych, co jest kluczowe w czasach rosnącej ilości danych i potrzeby ich bieżącej analizy.

Salesforce+

Jeśli zainteresowani jesteście treściami konferencji, zapraszamy Was na portal Salesforce+, gdzie można obejrzeć sesje, jak i główny keynote:

Konferencja Tableau 2024 nie tylko ujawniła szereg innowacji technologicznych, ale także podkreśliła znaczenie ciągłego rozwoju narzędzi analitycznych w odpowiedzi na zmieniające się wymagania rynkowe. Wprowadzone usprawnienia i nowe funkcje są świadectwem dążenia Tableau do oferowania coraz to lepszych rozwiązań w dziedzinie analizy danych.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search