Salesforce ponownie numer 1 na rynku CRM w 2024

Salesforce NewsSalesforce ponownie numer 1 na rynku CRM w 2024

Salesforce ponownie numer 1 na rynku CRM w 2024

Salesforce po raz jedenasty z rzędu został uznany za lidera w dziedzinie zarządzania relacjami z klientami (CRM) przez International Data Corporation (IDC) w ich corocznym raporcie Worldwide Semiannual Software Tracker 2024. To osiągnięcie podkreśla ciągłą innowacyjność Salesforce.

Znaczenie wyników IDC

IDC, jako wiodąca globalna firma analityczna, dostarcza kluczowych danych rynkowych, które mają wpływ na strategie firm na całym świecie. W 2023 roku Salesforce osiągnął 21,7% udział w rynku CRM, co jest najwyższym wynikiem wśród wszystkich dostawców.

Dodatkowo, Salesforce utrzymuje pozycję lidera nie tylko globalnie, ale również w kluczowych regionach, takich jak Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Europa Zachodnia i Azja-Pacyfik. Firma ta jest również numerem jeden w kategoriach sprzedaży, obsługi klienta oraz marketingu.

Przyszłość CRM w świetle innowacji AI

David Schmaier, Prezydent i Główny Oficer Produktowy Salesforce, podkreślił, że dzięki innowacjom w dziedzinie AI, danych i zaufania na platformie Einstein 1, firma jest dobrze przygotowana do prowadzenia branży przez nadchodzący cykl innowacji AI. To przekłada się na zwiększoną produktywność, lepsze relacje z klientami oraz optymalizację codziennych procesów w firmach na całym świecie.

Pozycja lidera Salesforce w rankingu IDC po raz kolejny potwierdza, że firma ta jest kluczowym graczem na rynku technologii CRM. Dzięki ciągłym innowacjom i rozwijaniu swojej oferty, Salesforce utrzymuje swoją przewagę rynkową, dostarczając rozwiązania, które pomagają firmom na całym świecie w osiąganiu ich celów biznesowych.

Szczegółowe informacje na stronie : IDC CRM Market Share Ranking 2024.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search