
Polska rośnie w siłę – 2. nowych CTA w 2025!
W środowisku Salesforce tytuł Certified Technical Architect (CTA) to prawdziwa świętość – najwyższy szczebel w hierarchii certyfikacji. Od momentu debiutu CTA w 2011 roku zdaje go niewiele osób na całym świecie. To oznacza, że każdy nowozdobyty CTA w Polsce to wydarzenie – i właśnie mamy podwójne powodzenie.
Agata Wasilewska
Agata, pierwsza kobieta CTA w strukturach PwC EMEA, ale też pierwsza Polka – CTA przypomniała:
“Through hard work, dedication, many mocks, doubts, and many tears, I made it! … If you’re starting out your #journeytocta, remember to lean on your peers…”
Jej sukces to efekt wspólnej pracy z mentorami, wsparcia zespołu PwC i rodziny. Agata podkreśliła, że rola CTA to nie koniec drogi – to inspiracja dla innych, zwłaszcza kobiet.
Mateusz Babiaczyk
Mateusz opublikował wczoraj post pełen emocji:
“I’m thrilled (and a little relieved!) to share that I’m now a Salesforce Certified Technical Architect (CTA) … Long evenings, intense weekends, endless whiteboarding sessions… and somehow, it was all worth it.”
Dziękował żonie, grupie kolegów CTA oraz Aquiva Labs. Podkreślił, że egzamin to dla niego przejście od wiedzy do prawdziwego myślenia architektonicznego – i zapowiedział, że teraz przyszedł czas na wdrażanie w praktyce.
Polscy CTA

Tadeusz Cichy
Craftware

Jakub Stefaniak
Aquiva Labs

Michał Michalec
PWC

Piotr Czechumski
Salesforce

Artur Kolasa
Publicis Sapient

Kamil Salman
Aledus

Agata Wasilewska
PWC

Mateusz Babiaczyk
Aquiva Labs
Rozszerzona lista staje się dowodem na rosnącą siłę polskiego ekosystemu technicznego Salesforce.
Co to oznacza bycie CTA?
Jak wyjaśnia Salesforce, CTA to tytuł przyznawany tym, którzy potrafią projektować i wdrażać wysokowydajne rozwiązania na platformie, działając na każdym poziomie architektury. To ktoś, kto umie dobrać balans między “clicks vs code”, prowadzi prezentacje techniczne i broni swojego rozwiązania przed panelem ekspertów – w trakcie 3-etapowej egzaminacyjnej sesji.
Posłuchaj – czuj tę energię!
Z Agatą jakiś czas temu nagraliśmy podcast o jej drodze do CTA – od pierwszych certyfikatów, przez intensywne symulacje egzaminacyjne. To odsłona pełna szczerych refleksji i praktycznych wskazówek.
Więcej niż certyfikat – to droga
Zdobycie tytułu CTA to ogromny wysiłek – setki godzin nauki, praktyki, stresu. Ale to też szansa, by znaleźć się w gronie globalnej elity technicznej, wpływać na rozwój projektów i firm, oraz zarabiać „globalne stawki”. Nie chodzi tylko o prestiż – to przede wszystkim zbiór umiejętności potrzebnych do liderowania rozwiązaniom przyszłości.