Ewa Lewandowska – Fundacja Jagoda

Ewa Lewandowska – Fundacja Jagoda

Ewa Lewandowska – Fundacja Jagoda

Odcinek 7
31:56

Kolejnym gościem naszego podcastu jest Ewa Lewandowska – specjalista do spraw administracyjno biurowychw Fundacji im. Jagody Pachota.

Dla częsci z Was zapewne organizacja ta jest znana. Tak, to właśnie dla nich było tworzone rozwiązanie podczas I Ogólnopolskiego Salesforce CharITy Hackathonu.

Dziś w naszej rozmowie powrócimy do wspomnień, zobaczymy jak to wydarzenie wyglądało ze strony Fundacji, ale przede wszystkim porozmawiamy o rozwiązaniach i wdrożeniu Salesforce do organizacji.

 

 

Kilka słów o Fundacji Jagoda

CIĘŻKIE POPARZENIE – TO NIE TYLKO POŻAR, TO WYPADEK SAMOCHODOWY, WYLANY OLEJ Z FRYTKOWNICY, KONTAKT Z WRZĄCĄ WODĄ, ZUPĄ, ZAPARZONĄ KAWĄ …

Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota powstała w listopadzie w 2009 r. we Wrocławiu. Pomagamy osobom cierpiącym z powodu poparzeń. Refundujemy leczenie i rehabilitację, które w przypadku dzieci może trwać nawet kilkanaście lat.

Wspierają nas swoim autorytetem, będący w naszej Kapitule prof. Dr hab. n. med. Dariusz Patkowski oraz prof. Dr. Hab. Jan Miodek.

Osoby poparzone tracą zdrowie, często twarze czyli swoją widoczną tożsamość, ciała są zdeformowane. Często tracą pracę z uwagi na przykurcze i wygląd – są nieakceptowane przez społeczeństwo i odtrącane.

Obecnie pod naszymi skrzydłami jest 103 Podopiecznych, ale liczba ta bardzo szybko rośnie. Pośród naszych Potrzebujących, ponad połowa to malutkie dzieci.

W styczniu 2019r. rozpoczęliśmy pracę nad utworzeniem Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych. Jedynego takiego miejsca na całym Dolnym Śląsku. Powstaje we Wrocławiu przy ul. Dworcowej. Jak ważne będzie to Centrum niech świadczy fakt, że rocznie poparzeniom ulega ok 18tys.osób. Koszt leczenia to kwota rzędu 100tys. PLN. NFZ refunduje tylko znikomą część. Ciężar leczenia spada na barki Poszkodowanych i ich rodzin. W naszym ośrodku rehabilitacja dla osób poparzonych będzie całkowicie bezpłatna. Dzięki pozyskanym dotacjom udało nam się przeprowadzić pierwszą część remontu budynku. Jednak to za mało, wciąż potrzebujemy wsparcia darczyńców.

 

Każde nasze działanie będzie skuteczniejsze, a Wasze życie i zdrowie bezpieczniejsze, jeśli poświęcicie chwilę nad zeznaniem podatkowym i w rubryce 1,5% dla OPP wpiszecie nasz KRS 0000342831.

 

Strona internetowa fundacji:  https://www.fundacja-jagoda.pl/

Salesforce CharITy Hackathon

Posłuchaj konkretnego fragmentu

01:09
Historia Fundacji
04:20
Działalność Fundacji
09:03
Co motywuje Ewę do pracy w Fundacji?
14:11
Zgłoszenie do Salesforce Hackathonu
16:42
Hackathon okiem Fundacji Jagoda
20:00
Wdrożenie po Hackathonie
22:43
Jak wygląda system?
25:19
Wyzwania podczas wdrożenia
27:30
Jak wesprzeć Fundację?

Gospodarz podcastu:

Łukasz Bujło

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search