Podejmij wyzwanie! Świętuj za rok

Trailhead NewsPodejmij wyzwanie! Świętuj za rok

Podejmij wyzwanie! Świętuj za rok

8 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Informatyka. Jest do doskonała okazja do tego, aby podjąć wyzwanie. Jeśli wciąż nie jesteś zadowolony ze swojej pracy, chcesz się przekwalifikować, wejść w tajemniczy świat IT, choć wciąż masz obawy – to jest właśnie ten moment. Najważniejszy jest pierwszy krok – a więc deklaracja z Twojej strony. Podejmij wyzwanie i postanów, że za rok – Dzień Informatyka, to będzie również Twoje święto.

Potrzeba szybkiej zmiany

Nie ukrywajmy, że IT jest jedną z najszybciej rozwijających się branży na świecie. Sytuacja pandemiczna jeszcze bardziej przyśpieszyła ten proces. Pojawiła się potrzeba szybkiej informatyzacji, digitalizacji firm. Idąc krok dalej, pojawiło się jeszcze większe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu IT. Nie bez przyczyny mówi się, że w IT mamy rynek pracownika.

Praca marzeń?

Duże zapotrzebowanie na specjalistów powoduje, że firmy IT prześcigają się ofertami. Dla osób spoza środowiska informatycznego, może być to szokiem. Standardem są takie benefity jak: karta multisport, prywatna opieka zdrowotna, ubezpieczenie na życie, czy owocowe poniedziałki.

Niemniej jednak ważne są inne czynniki: świetna atmosfera w pracy, przyjacielkie relacje, fun, zaufanie, szczerość. Nie ma tutaj miejsca na relacje typu „kierownik – pracownik”. Wszystko odbywa się na stopie partnerskiej. Dla niektórych z Was, czytających to co piszę, może wydawać się nierealne, albo oderwane od rzeczywiści (w szczególności patrząc na inne branże). Piszę to szczerze, z własnego doświadczenia i czego na co dzień doświadczam w obecnej firmie. Spokojnie mogę powiedzieć, że największą wartością naszego zespołu jest człowiek!

Jak wejść w świat IT?

Polecam zapoznać się z moim poprzednim wpisem, w którym przedstawiałem, jak przez technologię #Salesforce najszybciej wejść w świat IT. Niekoniecznie musisz iść w stronę testera czy programisty. Ścieżek jest bardzo wiele. Liczą się chęci, motywacja i znajomość angielskiego 😉 

Nie jesteś pewien czy to dla Ciebie?

Jako wrocławskie #TrailblazerCommunity wspieramy osoby, które chcą się przekwalifikować. Część z nas jest już dawno po przebranżowieniu: mamy osoby z sektoru transportowego, górniczego, prawniczego, medycznego i wiele wiele innych. Znajdziesz u nas byłych prawników, fizjoterapuetów, taksówkarzy, osoby pracujące na call center i inne.

Zapraszamy, przyjdź na nasze kolejne spotkanie i porozmawiaj. Nie przerażaj się tematem. Najważniejszą częścią naszych spotkań jest networking, który odbywa się po częściach prezentacyjnych. Szczegóły poniżej.

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search