Zarządzanie uprawnieniami z użyciem narzędzia asystenta dostępu użytkowników i uprawnień

TechnicznieZarządzanie uprawnieniami z użyciem narzędzia asystenta dostępu użytkowników i uprawnień

Zarządzanie uprawnieniami z użyciem narzędzia asystenta dostępu użytkowników i uprawnień

Podstawowym zagadnieniem dla administratorów Salesforce jest zarządzanie użytkownikami. Kluczowe jest zapewnienie użytkownikom odpowiedniego dostępu do danych w odpowiednim czasie. Jednym z ważnych elementów zapewnienia takiego dostępu są Przypisania Zestawów Uprawnień (Permission Set Assignments). Jednak dotychczas raportowanie z przypisań uprawnień było wyzwaniem. Z radością prezentujemy asystenta dostępu użytkowników i uprawnień (User Access and Permissions Assistant).

Co to za asystent?

Zanim zagłębimy się w szczegóły dotyczące User Access and Permissions Assistant, warto wspomnieć o trudnościach związanych z raportowaniem przypisań uprawnień. Istnieje wiele sposobów przypisania uprawnień użytkownikom: bezpośrednio przez zestaw uprawnień, pośrednio przez grupę zestawów uprawnień, na profilu, a także przez wyciszanie uprawnień w grupie zestawów uprawnień.

Pracująć w Salesforce,nie jesten z z nas walczył z wyzwaniem związanych z analizą dostępu użytkowników w standardowych raportach. Jest rozwiązanie. Aplikacji Salesforce Labs, Permission Helper, która oferuje pewne funkcje raportowania i analizy, które mogą pomóc w analizowaniu dostępu użytkowników.

Jak administratorzy korzystają z asystenta?

Aby korzystać z Asystenta Dostępu Użytkowników i Uprawnień, należy zainstalować odpowiednią aplikację. Po instalacji, należy przejść przez kilka kroków konfiguracyjnych.

W aplikacji dostępne są cztery zakładki, które pozwalają na:

  • Analizę: Analiza dostępu użytkowników, zestawów uprawnień lub grup zestawów uprawnień.
  • Konwersję: Konwersja profilu na zestaw uprawnień.
  • Raportowanie: Tworzenie raportów dotyczących użytkowników, zestawów uprawnień i grup zestawów uprawnień.
  • Zarządzanie: Uproszczony widok grup zestawów uprawnień i przypisań Uprawnień.

Co to oznacza dla administratorów?

Dzięki Asystentowi Dostępu Użytkowników i Uprawnień, analiza, raportowanie i zarządzanie uprawnieniami stają się prostsze. Nie ma już potrzeby eksportowania plików i wykonywania złożonych obliczeń, aby zrozumieć dostęp użytkownika. To narzędzie znacznie upraszcza te zadania!

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search