Trailblazer Career Marketplace – nowa platforma talentów

Salesforce NewsTrailblazer Career Marketplace – nowa platforma talentów

Trailblazer Career Marketplace – nowa platforma talentów

Salesforce wprowadza Trailblazer Career Marketplace, nową platformę talentów, będącą rozszerzeniem Trailhead. To miejsce ma być centrum talentów, które  połączy Trailblazers, osoby poszukujące pracy z pracodawcami w ekosystemie Salesforce. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na umiejętności cyfrowe na całym świecie, zwłaszcza w kontekście AI, które staje się priorytetem. Tak jak pisaliśmy wcześniej w naszych artykule, IDC przewiduje, że ekonomia Salesforce, napędzana przez AI, wygeneruje netto 2,02 biliona dolarów przychodów na całym świecie i 11,6 miliona miejsc pracy między 2022 a 2028 rokiem.

Jak działa Trailblazer Career Marketplace?

Na platformie Trailblazer Career Marketplace poszukujący pracy mogą prezentować swoje kwalifikacje i łączyć się z organizacjami poszukującymi wykwalifikowanych talentów. Użytkownicy mogą wyróżnić swoje umiejętności i szybko znaleźć odpowiednie role, korzystając z nowej funkcji Career Mode. Pozwala ona profesjonalistom Salesforce na prezentację zjednoczonego widoku ich doświadczenia w Salesforce, takiego jak historia pracy, projekty, zweryfikowane umiejętności i certyfikaty. Dodatkowo, mogą dodać wideo „O mnie” do swojego profilu, co pomaga w bardziej osobistym przedstawieniu się pracodawcom. Narzędzie filtrowania wyszukiwania ułatwia eksplorację firm w ekosystemie Salesforce.

Perspektywa pracodawców

Pracodawcy mogą korzystać z funkcji wyszukiwania kandydatów, aby znaleźć wykwalifikowanych profesjonalistów Salesforce, którzy włączyli tryb Career Mode, filtrując wyszukiwania według doświadczenia w konkretnych produktach, certyfikatów i lat doświadczenia. Publikują również niestandardowe profile, gdzie poszukujący pracy mogą zgłębiać aspekty ich firmy, takie jak misja, otwarte role i galeria mediów. Trailblazers kontrolują widoczność swoich danych osobowych, takich jak pełne imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe, co podkreśla umiejętności i certyfikaty, pomagając eliminować uprzedzenia w procesie rekrutacji.

Perspektywa Salesforce

Ann Weeby, SVP of Trailhead w Salesforce, podkreśla, że misją firmy jest umożliwienie każdemu budowania kariery w ekosystemie Salesforce. Trailblazer Career Marketplace otwiera ścieżki kariery dla uczących się na całym świecie, dodając bardziej osobisty akcent do doświadczeń poszukujących pracy. Platforma ta ma na celu nie tylko ułatwienie znalezienia pracy, ale także promowanie równości i różnorodności w miejscu pracy.

Warto zaznaczyć, że Trailblazer Career Marketplace dostępna jest obecnie tylko na terenie USA. Kiedy bedzie dostępna w Europie i Polsce, nie wiadomo. Będziemy informować na łamach naszego portalu. 

Moduł dostępny jest na stronie internetowej: https://trailhead.salesforce.com/careers

https://trailhead.salesforce.com/careers
Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search