Dreamforce – największe wydarzenie społeczności Salesforce

Salesforce NewsDreamforce – największe wydarzenie społeczności Salesforce

Dreamforce – największe wydarzenie społeczności Salesforce

Dreamforce jest to najważniejsze wydarzenie ekosystemu Salesforce. Ludzie z całego świata zjeżdżają się w jedno miejsce, aby wziąć udział w licznych warsztatach, wykładach, wydarzeniach, imprezach, czy także koncertach. Jest to uwielbiane wydarzenie przez wszystkich Trailblazer. Po pandemii, kiedy to wydarzenie było tylko w formie online, Dreamforce wraca na swoje miejsce, w stacjonarnej wersji w San Francisco. 

Kilka słów o Dreamforce

Pierwszy Dreamforce miał miejsce w jednym z hoteli w San Francisco w 2003. Zgromadził 1000 osób oraz składał się tylko z 52 prezentacji. Dlaczego tylko? Dzisiejsze wydarzenia są oblegane przez 170-180 tys. uczestników. Wydarzenie trwa średnio 3-4 dni i odbywa się ok. 2700 sesji! 

Dreamforce nie jest tylko konferencją. Jest zdecydowanie czymś więcej. Z jednej strony gromadzi wiele różnych osób: administratorów, konsultantów, programistów, PM, architektów, klientów, partnerów czy MVP Salesforce. 

Cele wydarzenia są zbliżone do tych co opisywaliśmy podczas wydarzenia Londyn World Tour – lecz z tą różnicą, że skala wydarzenia jet znacząco większa i jeszcze mocniejszy jest nacisk na dobrą zabawę. 

Dreamforce 2022

Tegoroczny Dreamforce odbędzie się w dniach 20-22 września. Impreza niestety nie jest tania. Standardowy bilet kosztuje $1999. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić bilet w przedsprzedaży może zaoszczędzić $700. Kupić bilety można na oficjalnej stronie wydarzenia

Wydarzenie standardowo będzie miało miejsce w największym kongresowo-wystawienniczym kompleksie w San Francisco – Moscone Center. Z takich ciekawostek, to centrum to składa się z 3 głównych hal rozmieszczonych na 35ha w dzielnicy South of Market. 

Program imprezy nie jest jeszcze znany

Tak jak wspomniałem wcześniej można spodziewać się bardzo wielu dyskusji, sesji, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do najważniejszych części programu zaliczamy:

  • Main keynote – jest to ten czas, gdzie Salesforce wyjawia swoje tajemnice. Często jest tak, że sami pracownicy Salesforce dowiadują się pierwszy raz o nowościach czy najważniejszych zmianach, które czekają ekosystem na najbliższe lata. 
  • Keynonte – podczas wydarzenia będą prowadzone wywiady z gwiazdami z górnej półki – aktorami, artystami, olimpijczykami czy innymi inspirującymi osobami
  • Dreamfest – wielkie wydarzenie muzyczne na stadionie baseball. Za chwilę wrócimy do tego punktu. 
  • True to the Core – jest to świetne miejsce, aby zadać pytanie ekspertom Salesforce ze wszystkich dziedzin. 

Gwiazdy na sesjach keynote

W poprzednich edycjach Dreamforce gościły takie osoby jak:  Barack i Michelle Obama, Will Smith, Jane Fonda, Stephen Curry, David Beckham. Kto będzie w tym roku?

  • Bono – lider, wokalista i gitarzysta zespołu U2
  • Jennifer Hudson – amerykańska piosenkarka, aktora i producentka. Zdobywczyni nagrody Emmy, dwukrotnej nagrody Grammy
  • Matthew McConaughey – amerykański aktor, zdobywca Oskara za najlepszego aktora pierwszoplanowego za film Witaj w klubie
  • Allyson Felix – amerykańska lekkoatletka, sprinterka, jedenastokrotna medalistka olimpijska
  • Dina Asher-Smith – brytyjska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach sprinterskich, dwukrotna medalistka olimpijska 

Dreamfest - znamy gwiazdę

Dosłownie 3 dni temu została ogłoszona długo wyczekiwana informacja. Kto będzie tegoroczną gwiazdą muzyczną Dreamforce. W tym roku na stadionie wystąpi legenda – Red Hot Chili Peppers!

Dla tych co nie wiedzą, warto podkreślić, że Dreamfest jest wydarzeniem, na którym zbierane są fundusze na rzecz UCSF Benioff Children’s Hospitals. Więcej szczegółów co do samej organizacji poniżej:

https://www.ucsfbenioffchildrens.org/

Jedziesz na Dreamforce pierwszy raz? Kilka wskazówek

Miałem tą  przyjemność brać udział w wydarzeniu w 2019 r. Bazując na tym doświadczeniu, chciałbym przekazać Wam kilku wskazówek, jak przygotować się do takiego wydarzenia. Skupię się tutaj na samym wydarzeniu, ponieważ o przygotowaniach do Dreamforce, przelotach, zakwaterowaniu i samym San Francisco można byłoby zrobić osobny wpis. 

  • Odbierz pakiet dzień wcześniej – nie musisz stać w kolejkach po odbiór pakietu w dniu wydarzenia. Możesz to zrobić na spokojnie dzień wcześniej
  • Telefon i power bank – na pewno przyda Ci się zestaw kilku power banków. Cała agenda dostępna jest w aplikacji. Do tego bardzo pomocny będzie GPS. Wydarzenia odbywają się w różnych miejscach – poza Moscone Centrum, część wydarzeń odbywa się w pobliskich hotelach. 
  • Plecak – zazwyczaj w pakiecie powitalnym dostaniesz plecak. Bardzo się przydaje, ponieważ możesz tam wrzucić wodę, ale co najważniejsze będziesz miał miejsce, gdzie możesz wrzucić gadżety Salesforce. Na Dreamforce jest tego baaaardzo dużo. 
  • Jedzenie na miejscu – organizatorzy zapewniają bezpłatny lunch na terenie całego kampusu
  • Nie przesadzają z rezerwacją ilości sesji – wiadomo, przeglądając agendę może znaleźć się wiele ciekawych sesji, na których chcielibyśmy się pojawić. Niestety, logistycznie to nie jest możliwe z wielu względów. Sesje odbywają się na terenie kampusu a także wielu hoteli. Więc samo przejście między budynkami zajmuje od 5 do nawet 20 minut.  Z drugiej strony pamiętaj o limitach – liczba miejsc na sesje jet ograniczona. Może się okazać, że jak spóźniej się na wydarzenie, albo przyjdziesz zbyt późno – po prostu nie wejdziesz na nie. 
  • Najbardziej oblegane sesje – Keynonte – oficjalne kolejka do obleganych Keynote rozpoczynają się 90 minut przed wydarzeniem. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przed niektórymi nawet kilka godzin. Tak było na moim Dreamforce, gdzie gościem był Barack Obama. Ludzie ustawiali się w kolejce od samego rana. 
  • Niektóre popularne sesje wymagają wcześniejszej rezerwacji – pamiętaj, żeby sprawdzić w aplikacji. Warto być na takich wydarzeniach 15-20 minut wcześniej. 
  • Agendna bardzo napięta – nie licz, że wypoczniesz. Polecam przylecieć do San Francisco kilka dni wcześniej. Samo wydarzenie jest bardzo wymagające. Zaczynając od sesji, które rozpoczynają się z samego rana i trwają do późnych godzinnych popołudniowych. Do tego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wieczorne wydarzenia, które trwają do późnych godzinnych nocnych. Zaczynając od Dreamfest koncertu, kończąc na wielu imprezach w pubach czy klubach. 

Nie możesz jechać na Dreamforce? Jest alternatywa

Dla wszystkich osób, które nie mogą jechać do San Francisco jest alternatywa. Nie oszukujmy się – nic nie zastąpi bezpośredniej możliwości uczestnictwa w samym Dreamforce, ale miło ze strony organizatorów, że pomyśleli o innych. Odpowiedzią na te potrzeby jest Salesforce+

W dowolnym czasie i dowolnym miejscu każdy z nas będzie miał okazję skorzystać z ponad 40 godzin transmisji na żywo, a do tego mieć dostęp do wielu sesji, gdzie dostępne będą sesje.  Widzowie będą mieli również dostęp do sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i Tygodnia Klimatycznego , aby usłyszeć od światowych przywódców o najbardziej palących problemach dzisiejszych czasów.

https://www.salesforce.com/plus/

Kilka zdjęć z Dreamforce 2019

Aby przybliżyć Wam klimat i energię Dreamforce przesyłam kilka zdjęć z Dreamforce 2019, w którym miałem okazję brać udział. 

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search