Salesforce ponownie liderem w raportach Gartnera

Salesforce NewsSalesforce ponownie liderem w raportach Gartnera

Salesforce ponownie liderem w raportach Gartnera

Salesforce został uznany za lidera w raporcie Gartner Magic Quadrant™ 2023 dla platform automatyzacji sprzedaży. To już 17. rok z rzędu, kiedy firma zdobywa to prestiżowe wyróżnienie. Ale co tak naprawdę stoi za tym wyróżnieniem?

Sales Cloud - serce Salesforce

Sales Cloud, będący kluczowym produktem Salesforce, dostarcza miliony rekomendacji sprzedażowych opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki temu firmy różnej wielkości mogą skuteczniej zamykać transakcje i zwiększać swoje przychody. Ale czy to jedyny powód, dla którego Salesforce jest tak ceniony na rynku?

Gartner Magic Quadrant - co to takiego?

Jeśli nie jesteś z branży IT, nazwa „Gartner Magic Quadrant” może brzmieć tajmeniczo. W skrócie, to raporty, które analizują i porównują różne firmy w konkretnych sektorach technologicznych. Raporty Gartner Magic Quadrant to nie tylko suche dane. To przede wszystkim analiza rynku, jego kierunku rozwoju oraz porównanie różnych dostawców pod względem ich wizji i zdolności do realizacji założonych celów. W tym kontekście Salesforce wypada naprawdę dobrze, co potwierdza ich pozycja w raporcie.

Perspektywa Salesforce

Ketan Karkhanis, EVP & General Manager w Sales Cloud, podkreśla, że firma nieustannie dąży do dostarczania najnowocześniejszych technologii. Salesforce nieustannie wprowadza innowacje, stawiając na narzędzia sprzedażowe oparte na sztucznej inteligencji, które mają na celu usprawnienie pracy handlowców. Gartner Peer Insights to platforma, na której profesjonaliści IT dzielą się swoimi doświadczeniami z korzystania z różnych rozwiązań. Jedno z opinii na temat Salesforce’a brzmi: „Jesteśmy klientem Salesforce od 14 lat. Cały nasz biznes zależy od Salesforce, a nasz dział sprzedaży nie osiągnąłby takiego sukcesu bez niego.”

 

Źródło: Salesforce

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search