Poszukujemy organizacji non-profit do 3ciej edycji CharITy Hackathon

Salesforce NewsPoszukujemy organizacji non-profit do 3ciej edycji CharITy Hackathon

Poszukujemy organizacji non-profit do 3ciej edycji CharITy Hackathon

Rusza rejestracja organizacji NGO do III edycji CharITy Hackathon’u, który w tym roku odbędzie się w dniach 6-9.09.2024 r. we Wrocławiu. Dla miłośników technologii Salesforce to kolejna okazja do motywującej rywalizacji i do wykorzystania swoich talentów, by ułatwić pracę innym, dla organizacji NGO – szansa na wdrożenie bezpłatnego i kompletnego systemu informatycznego, który wesprze ich codzienną pracę.  

6 września br. w budynku Strefy Kultury Studenckiej we Wrocławiu po raz kolejny spotkają się eksperci technologii Salesforce, którzy w zespołach będą rywalizować o zwycięstwo w hackathonie, projektując i tworząc system informatyczny dla wybranej organizacji non-profit. Będzie to rozwiązane „uszyte na miarę”, w pełni dopasowane do potrzeb wybranej organizacji – bo takie jest główne założenie wydarzenia, dobrze się bawić, a jednocześnie – pomóc innym. O tym, która to będzie organizacja jeszcze nie wiadomo, bo trwa poszukiwanie beneficjentów. Każda organizacja NGO prowadząca działalność na terenie Polski może zgłosić chęć udziału w wydarzeniu.  

“Bez wątpienia jest to dla organizacji non-profit szansa na wdrożenie zupełnie nowego sposobu zarządzania i przetwarzania danych, które niezbędne są w realizacji codziennych zadań. To szansa na uporządkowanie procesów, przepływu dokumentów, a w efekcie końcowym – na uwolnienie energii ludzi, którzy dotychczas pogrążeni byli w ważne, ale być może nie do końca efektywnie realizowane codzienne zadania. To szansa na to, aby znaleźć więcej czasu na to, co dla NGO najważniejsze – na pomaganie innym.” – mówi Aleksandra Bencal, Team Leader zespołu merytorycznego CharITY Hackathonu 2024.  

Przekonała się o tym Fundacja Jagoda, która ponad dwa lata temu została wybrana do I edycji CharITy Hackathonu.

“System Salesforce to świetne rozwiązanie dla NGO, które oprócz prowadzonych projektów muszą zadbać o obsługę administracyjną swoich działań. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu uzyskaliśmy wsparcie systemowe, którego nam brakowało. Wiele elementów musieliśmy wprowadzać ręcznie do różnych systemów. Teraz mamy jeden, w którym widzimy wszystkie transakcje, zbiórki, zgłoszenia od podopiecznych oraz osób, które chciałaby nimi zostać. Zautomatyzowana komunikacja pozwoliła nam skrócić czas odpowiedzi, dzięki temu możemy skupić się na realizacji projektów i pomaganiu!“ – mówi Ewa Lewandowska z Fundacji Jagoda. 

Trwa rejestracja organizacji NGO

Organizatorzy zapraszają do współpracy organizacje non-profit, które chciałyby zostać beneficjentem tegorocznego wydarzenia. W ramach pierwszego etapu należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia https://salesforcehackathon.pl/. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń organizatorzy skontaktują się wybranymi organizacjami, aby je lepiej poznać, zrozumieć ich codzienne funkcjonowanie, a także wyzwania organizacyjne, z którymi się na co dzień mierzą. 

“Na podstawie przeprowadzonych rozmów zostanie wybrana jedna organizacja i to dla niej będziemy tworzyć rozwiązanie podczas wrześniowego eventu. Otrzyma ona nie tylko system, ale dzięki współpracy z Salesforce również 10 darmowych licencji dla użytkowników systemu. To szansa na zrobienie ogromnego skoku technologicznego i rozwoju.”  – mówi Aleksandra Bencal

Czym jest Hackathon?

Hackathon to popularna forma wydarzenia, której nazwa pochodzi z połączenia słów „hacking” (hakować) i „marathon” (maraton). Hackathony adresowane są głównie do programistów, którzy organizują się w zespoły i w krótkim czasie, zazwyczaj na przestrzeni dnia lub weekendu, tworzą rozwiązanie będące odpowiedzianą na zadany rzeczywisty problem. Zadanie do wykonania ogłaszane jest w dniu rozpoczęcia konkursu. Podczas oceniania pod uwagę brany jest wyłącznie efekt pracy wykonanej podczas trwania wydarzenia. Dlatego też hackathon wiąże się z ogromnymi emocjami, motywacją, synergią osiągniętą dzięki pracy zespołowej, a często też po prostu… z kilkom nieprzespanymi nocami, bo wyzwanie najczęściej nie jest banalne, a czas na stworzenie rozwiązania bardzo ograniczony. Ale hackathon to przede wszystkim dla uczestników okazja do nauczenia się czegoś nowego i ogromna satysfakcja. 

Skąd pomysł na Hackathon?

“Źródła pomysłu trzeba upatrywać jeszcze w czasach pandemii, kiedy to rozpoczęły się regularne spotkania Wrocławskiego Trailblazer Community Group. Wtedy zrodził się pomysł, by gromadzone w jednym miejscu, wiedzę, energię i potencjał wykorzystać do pomocy komuś innemu. Tak rozpoczęły się pierwsze rozmowy o hackathonie, które w ciągu kolejnych miesięcy rozwinęły się fantastycznie i miały swój punkt kulminacyjny we wrześniu 2022 r., kiedy to uczestnicy projektowali rozwiązanie dla Fundacji Jagoda. Zeszłoroczne wydarzenie było zrobione na jeszcze większą skalę – dla Ekostraży w rywalizacji brało udział 15 drużyn,  łącznie 120 osób. Liczymy, że w tym roku pobijemy nowy rekord.” – mówi Łukasz Bujło, Prezes Fundacji Coffee and Force, pomysłodawca CharITy Hackathonu.  

Prowadzisz organizację NGO? Skorzystaj z szansy na bezpłatne wdrożenie systemu IT, który wesprze Cię w codziennej pracy! Odwiedź stronę www.salesforcehackathon.pl i zgłoś się już dziś! 

Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search