Salesforce wprowadza zestaw narzędzi do tworzenia polityk bezpieczeństwa API

Salesforce NewsSalesforce wprowadza zestaw narzędzi do tworzenia polityk bezpieczeństwa API

Salesforce wprowadza zestaw narzędzi do tworzenia polityk bezpieczeństwa API

W odpowiedzi na gwałtowny wzrost cyberataków na API, który w 2023 roku wzrósł o 137%, Salesforce ogłosił wprowadzenie na rynek zestawu narzędzi Anypoint Flex Gateway Policy Development Kit (PDK) od MuleSoft. Nowe narzędzie ma na celu ułatwienie programistom projektowania niestandardowych polityk bezpieczeństwa API, co jest kluczowe dla ochrony aplikacji biznesowych, w tym tych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Jak działa Anypoint Flex Gateway

W dzisiejszej cyfrowej gospodarce API odgrywają kluczową rolę, generując 33% przychodów firm z sektora IT. Dzięki nim możliwe jest obniżenie kosztów operacyjnych o 35%, poprzez dostęp do opłat za użytkowanie, funkcji premium czy rozwój ekosystemu. Niestety, rosnąca popularność i wartość API sprawiają, że stają się one coraz częstszym celem ataków cybernetycznych.

Anypoint Flex Gateway to nowoczesna, rozproszona bramka API, zaprojektowana z myślą o ochronie API w dowolnym miejscu ich wdrożenia. Dzięki integracji z procesami DevOps i CI/CD, bramka zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo na poziomie przedsiębiorstwa, niezależnie od środowiska.

Nowy zestaw narzędzi PDK umożliwia programistom:

    • Prostsze projektowanie niestandardowych polityk bezpieczeństwa, dzięki narzędziom ułatwiającym pracę i abstrakcji technicznych złożoności.
    • Szybsze wdrażanie ochrony API poprzez automatyzację procesów, które do tej pory wymagały ręcznej interwencji.
    • Tworzenie elastycznych polityk bezpieczeństwa, gotowych na wyzwania związane z ochroną danych przetwarzanych przez modele sztucznej inteligencji.

Wypowiedzi ekspertów

Gerry Egan, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Salesforce, podkreślił znaczenie nowego narzędzia: „Anypoint Flex Gateway to bramka API nowej generacji, która zapewnia niezbędną kontrolę nad API. Dzięki PDK, programiści mogą teraz tworzyć zaawansowane polityki bezpieczeństwa, dostosowane do specyficznych potrzeb ich aplikacji”.

Sharad Ballepu z Quest Diagnostics zauważył: „Dzięki Anypoint Flex Gateway PDK, tworzenie niestandardowych polityk API stało się znacznie łatwiejsze. Pozwala nam to na elastyczne dostosowanie ochrony i wykorzystanie gotowych polityk do różnych scenariuszy”.

Dostępność Anypoint Flex Gateway Policy Development Kit stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa API. W obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych, narzędzie to oferuje programistom nowe możliwości w zakresie ochrony aplikacji biznesowych, co jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości działania i ochrony danych w cyfrowym świecie.

 
 
Written by

Twórca portalu, lider społeczności Wrocław Trailblazer Community

Type at least 1 character to search